El Bab'da DEAŞ'tan bombalı saldırı: 6 şehit, 9 yaralı

20-01-2017
Suriye'den acı bir son dakika haberi geldi. Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde El Bab'da DEAŞ'ın bombalı saldırısında 5 asker şehit oldu, 9 asker ise yaralandı.

.
 
Son dakika haberleri: El Bab'da DEAŞ saldırısı; şehit ve yaralılar var. TSK'nın açıklamasına göre Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DEAŞ terör örgütünün bombalı saldırısında 5 asker şehit oldu, 9 asker yaralandı. 
 
Suriye'de sürdürülen Fırat Kalkanı Harekatı'nın 150'nci gününde terör örgütü DEAŞ unsurları, Suriye'nin El Bab bölgesinde Türk askerlerinin bulunduğu alana saldırdı. Saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu bildirildi.
 
TÜRK BİRLİĞİNE IŞİD SALDIRISI
Suriye sınırının teröristlerden temizlenerek güvenli hale getirilmesi için geçen 24 Ağustos’ta başlatılan ve 150’nci gününe giren Fırat Kalkanı Harekatı’na katılan Türk askerlerinin bulunduğu Suriye’nin El Bab bölgesindeki birliğe, öğleden sonra DEAŞ terör örgütü saldırı düzenledi.
 
HASTANELER ALARMA GEÇTİ
Ayrıntıları bilinmeyen saldırıda şehit ve yaralıların bulunduğu öğrenildi. Saldırının ardından DEAŞ terör örgütü mensuplarının bulunduğu alanlar karadan ve havadan ateş altına alındı. Çatışmaların ardından yaralı askerlerin gelişi nedeniyle Kilis ve Gaziantep’teki hastanelerde alarm durumuna geçildi.
 
TSK ACI HABERİ DUYURDU
TSK'nın El Bab'daki saldırıyla ilgili açıklama şu şekilde:
 
"20 Ocak 2017 tarihinde sabah saat 13:40 sularında, El Bab’ın Suflaniyah bölgesinde DAEŞ TÖ mensubu teröristlerce gerçekleştirilen Bombalı Araç saldırısı sonucunda maalesef 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 9 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine başlanılmıştır.
 
Saldırıda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz."
 
ANKARA/DHA
Etiketler : El - Bab'da - DEAŞ'tan - bombalı - saldırı: - 6 - şehit - - 9 - yaralı -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları