GENEL HABERLER

EĞİTİMDE DAHA ÇOK YOL ALMAMZ GEREKECEK

17-09-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Sezgin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının açılışı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

.
   Cevdet Sezgin,  öğrenciler ve öğretmenlere başarı dilerken öğretmenlerin 3600 Ek Gösterge  sorunlarının bir an önce çözmesi önerisinde bulundu.
    Cevdet Sezgin şunları söyledi: 
     “ 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Bir milyonun  üzerinde öğretmen, 18 milyon öğrenci ve yaklaşık 55.Bin okul ve kurumda bugün başladı.
    Yeni öğretim yılının öncelikle öğrencilerimize, öğretmen ve yöneticilerimize ve ailelere hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum.
    Biliyoruz ki eğitim, bir ülkenin geleceğini şekillendiren ön önemli faaliyet alanlarından birisidir. Zira eğitimi başarıya yönetemez ve ileri götüremezseniz ülkenizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştıramazsınız.
     Eğitimin üç temel  ögesi öğrenci, öğretmen ve velilerdir. Öğrencileri,  Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 2. Maddesinde belirtilen genel amaçlarını gerçekleştirmek için başta öğretmen, yönetici ve ailelerin birlikte hareket etmesi, onlara yeterli imkânlar tanınması ve modern eğitim araç gereçleriyle okulların donatılması ve bilimin ışığında hazırlanan programların sunulması ile mümkün olabilir.
    Ülkemizde şu an itibariyle eğitimin birçok sıkıntısı vardır. Belki  görünürde sınıflardaki öğrenci sayılarını belirli bir oranda aşağıya çekmiş olmamıza karşılık halen daha ikili öğretimin birçok okulda devam ettiğini; yeterli sayıda asıl öğretmen atamasının yapılamadığını, halen asıl öğretmen, sözleşmeli öğretmen ve ücretli öğretmen gibi üç kategoride öğretmenin görev yapması; teknolojik imkanlardan ülkemizin her köşesindeki okullarımızda yeterince yararlanamadığı  düşünülürse daha çok yol almamız gerekecek işlerimizin olduğunu da gözden uzak tutmamız gerekmektedir.
Değerli öğretmenlerimiz;
Ulu Önder Atatürk sizler için ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diye sesleniyor. Biz biliyor ve inanıyoruz ki bütün olumsuzluklara rağmen sizin içinizde taşıdığınız insan sevgisi ve meslek aşkı zorlukları yenmenizde size ışık tutacaktır.
Değerli veliler;
En büyük mirasınız ve servetiniz olan yavrularınızın eğitimi için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, yavrularınıza hizmet veren eğitim ordusunun yanında olmanızı ve onları destekleyeceğinize yürekten inanıyoruz.
 Ülkemizin geleceği olan genç nesillerin yetiştirilme sorumluluğunu taşıyan Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’UN, öğretmenlerin 3600 Ek Gösterge  sorunlarını bir an önce çözmesini; özellikle  eğitim programlarının bilimin ışığında yeniden güncelleştirilmesini; siyasi  değil ilmi davranmasını beklediğimizi de kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. 
 
 
 
Etiketler : EĞİTİMDE - DAHA - ÇOK - YOL - ALMAMZ - GEREKECEK -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları