DSP Ankara Büyükşehir Adayını Açıkladı

23-12-2013
DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Genel Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Ankara Büyükşehir ve bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, DSP Genel Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında Ankara Büyükşehir ve bazı ilçelerinin belediye başkan adaylarını açıkladı.

 

Türker DSP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ankara'daki tek sol adayı olduğunu ifade ettiği Parti Meclis Üyesi Uğur Gürel olduğunu açıkladı.

DSP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Uğur Gürel ise, “DSP’nin Ankara büyükşehir belediye başkan adayı olmaktan şeref ve gurur duyuyorum” dedi.

 


DSP ANKARA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

Çankaya Belediye Başkan Adayı Hasan UĞURTÜRK (Halkla İlişkiler)

Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Sezai YENİKAYA (Makine Mühendisi)

Altındağ Belediye Başkan Adayı Kemal KOÇER (Serbest Muhasebeci Mali Müşavir)

Güdül Belediye Başkan Adayı Mustafa ÇALIŞKAN (Eğitimci)

 


UĞUR GÜREL KİMDİR?

1951 yılında Ankara-Beypazarı’nda doğdu. Kimya Yüksek Mühendisi olarak 1973’te Ankara Üniversitesi Kimya Mühendisliği Fakültesi’nden mezun oldu. Yüksek lisansını ÖDTÜ Kimya Mühendisliği Fakültesinde tamamladı. MTA Genel Müdürlüğü’nde çalıştı. 1989-1993 yıllarında TMMOB Kimya Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı’nı yapan Gürel, 1987 yılından beri DSP de birim sorumlusu, Çankaya İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2011-2012 yılında da Ankara İl Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2012’de Genel Başkan Danışmanlığı, 2013’ten bu yana Parti Meclis Üyesi ve sivil toplum örgütlerinden sorumlu başkan yardımcısıdır. Hava kirliliğinin önlenmesi ve Ankara’nın ısıtılması konusunda yayınlanmış çalışmaları vardır.

Gürel, bekar ve iki çocuk babasıdır.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları