DOSTLUK BÖYLE ZAMANDA BELLİ OLUR: İSTANBUL'DAN MURSİYE DESTEK MİTİNGİ

02-07-2013
Son günlerde Gezi Parkı olaylarını bahane ederek ortalığı karmaşık bir zemine oturtmak isteyen şer güçlerin Türkiye'deki akibeti Mısırda 'da cereyan etti. Hem de % 52 oy alarak seçilip iş başına geçmiş bir iktidarı ve onun liderini dünya destekli şer güçler iktidardan yıkmak istiyor.

.
İstanbul'da Mursi'ye destek mitingi!
 
Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek vermek üzere Saraçhane'de biraraya gelecek.

Sosyal medya üzerinden örgütlenen bir grup, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek vermek üzere Saraçhane'de açıklama yapacak.

Konuya ilişkin açıklamada, Hüsnü Mübarek yonetiminin, "ABD ve İsrail ekseninde, İsrail'in çıkarları doğrultusunda bir çizgi takip etmesi, halkın sosyal ve dini haklarını gasp etmesi, fikir hürriyeti olmaması nedeniyle işkencelerden bıkan Mısır halkının isyan ederek" sokaklara çıktığı hatırlatıldı.

Hüsnü Mübarek yönetimini deviren halkın, yeni yönetimi iktidara getirdiği belirtilen açıklamada, "Yeni yönetim; İsrail ve ABD ile olan anlaşmalara mesafe koydu ve anayasada köklü değişiklikler yaptı. Bundan rahatsız olan Mübarek yanlıları uzun süredir Mursi'yi düşürmek için girişimlerde bulunuyor, darbe yapması için askere çağrı yapıyor. Mısır'ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi'nin birinci yılında, eski rejim yanlıları tarafından yapılan protesto gösterilerine Türkiye'den de büyük tepki var" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Sosyal medyada başlatılan "#TurkeyWithMursi" etiketi ile örgütlenen bir grup aktivistin, "Sivil İradeye Saygı" sloganıyla, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye destek vermek üzere toplanma kararı aldığı kaydedildi.

Grubun saat 20.30'da Fatih Saraçhane Parkı'nda biraraya gelerek, Mursi'ye destek veren bir açıklama yapacağı bildirildi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları