Dolar ve Euro'daki korkunç yükseliş sürüyor

07-07-2017
Dünya bizimle uğraşıyor. Türkiye'de demokrasiyi yok sayıyorlar. Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan'ın sert söylemleri Avrupa ülkelerini kızdırıyor.

.

Dolar ve Euro'da son durum

İstanbul, 7 Temmuz (DHA) -07.07.2017 09:39

 Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerdeki sorunlar ve bölgesel jeopolitik risklerin etkisiyle euro ve dolarda dün hız kazanan yükseliş sürüyor.

Tüm zamanların rekor düzeyine yükselen euro günün ilk işlemlerinde 4.15 lira sınırını da aşarak 4.1507 liraya yükseldi. Euro ile birlikte yükselen dolar da 3.6353 liraya kadar çıktı.

Avrupa Parlamentosu’nda AB-Türkiye müzakerelerinin dondurulmasını öngören Türkiye Raporu'na ilişkin dün yapılan oylamaya 638 parlamenter katıldı. Oylamaya katılanlardan 477 parlamenter Türkiye ile müzakerelerin dondurulması yönünde oy kullanırken, 64 parlamenter müzakerelerin devam etmesi yönünde tercih kullandı.

Lirayı, küresel piyasalardaki gelişmelerin yanında, bölgesel jeopolitik risklerin de etkilediğine dikkat çeken piyasa analistleri, özellikle Suriye ve Katar'a ilişkin gelişmelerin Türkiye'nin bölgeye yakınlığı nedeniyle lira üzerinde satış baskısını ağırlaştırdığına dikkat çekiyor.

 

Etiketler : Dolar - ve - Euro'daki - korkunç - yükseliş - sürüyor - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları