GENEL HABERLER

DEVLET YETKİLİLERİ FARKINDA OLMADAN PKK'NIN REKLAMINI YAPIYORLAR

12-12-2016
Belki ağır bir yazı olacak ama, gerçekleri birileri söylemesi lazım. Millet olarak biz dik duruyoruz ama devlet büyüklerimizin bir zaafı var ki olaylar her gün biraz daha ivme kazanıyor.

.

                Canımız yanıyor, bu yangın sönecek gibi de değil. Önceki gün acı haberi alınca sabahlara kadar uyumadım. Şehitlerimiz Hakk'ın rahmetine kavuştu tamam da ya anaları-Babaları, ya evlatları, ya eşi, akraba-i taallukatlarının hali ne olacak. Onların acısı daha fazla hiç şüphesiz. 

    Hani diyoruz ya " Türk milleti bir bütündür; acımızı birlikte paylaşırız. Bizi bölemeyecekler. Birlik-beraberliğimizi bocamayacaklar " diye. Böylesine, yani kahpe PKK'lıların İstanbul Beşiktaş'a yaptıkları şerefsiz katliam.

     Ankara'daki cenaze merasimine ben de gittim. Zaten iki gündür ağlıyordum, cenaze merasiminin yapıldığı an daha çok ağladım. Hatta camiye girip namazımı îfa ederken, cenaze namazını kılarken de ağladım doya doya. Her nedense iki gündür çok duygulanıyorum.  Bu göz yaşlarımın dinmemesini, bunca duygusal oluşumu kendi kendime sorduğumda  şöyle bir teselli ile karşılaştım: " Biz milliyetçi, biz vatanperver, biz memleket sevdalısı ve birlik-beraberliğin yegane savunucusuyuz. "

                                      ***

        Yazının başlığının dğerlendirilmeine gelince; devlet büyüklerimizin verdikleri mesajlar geliyor aklıma. 

       Hep aynı şeyi söylüyorlar, her katliamdan sonra aynı ifadeleri kullanıyorlar. Seneler, aylar, günler geçip gitti. Değişen bir şey yok. Hep aynı terane... 

      Bütün bu aynı söylenen sözler ve verilen mesajlar aynı tamam da bir başka söylem var ki beni rahatsız ediyor. Ne diyor devlet büyüklerimiz;  " Bu PKK'lıların arkasında Avrupa ülkeleri var " mealindeki cümleler... Bu söylemler bize bir şey kazandırmaz, PKK'nın çok güçlü olduğu anlamı çıkar. Bu da PKK'nın işine yarar. 

     Bu nedenle ve bu vesile ile bir istirhamım olacak devlet büyüklerimizden: Lütfen konuşurken ses tonunuzu ayarlayın. Sivri dilli olmak, hakaret eder gibi konuşmak kimseye bir şey kazandırmaz. Biz ABD ile de Avrupa ülkeleri ile de Güney ve Kuzey  komşularımızla da iyi geçinmek zorundayız. 

                                          MEHMET AKYOL 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları