GENEL HABERLER

DEVLET TİYATROLARI’NDAN MEVLANA AŞK VE BARIŞ ÇIĞLIĞI

13-04-2014
Beypazarı Belediyesi Kültür Etkinlikleri kapsamında usta tiyatrocu Semih Sergen'in kaleme aldığı "Mevlana-Aşk ve Barış Çığlığı" adlı oyunu, Beypazarılı tiyatroseverlerle buluşturdu.

.

Hiç eskimeyen düşünce ve fikirleriyle günümüz insanına ışık, aşk ve barış kaynağı olan Mevlana, "Mevlana Aşk ve Barış Çığlığı" adlı oyunla anıldı. Beypazarı Ticaret Meslek Lisesi İpekyolu Salonu’nda sahnelenen "okuma tiyatrosu" türündeki eser büyük ilgi gördü. Oyunu Beypazarı Kaymakamı Mustafa Kaya ve Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, başta olmak üzere çok sayıda sanatsever izledi. Sema gösterilerinin yapıldığı etkinlikte tam anlamıyla görsel bir şölen yaşandı.
 
Semih Sergen, Süheyla Gürkan, Akın Erozan ve Müjde Hayat'ın Mevlana'yı anlattığı "Mevlana, Aşk ve Barış Çığlığı" isimli oyuna, Göktürk Arıkan danslarıyla, küçük semazen M. Enes Çetin ise sema gösterileriyle renk kattı. Ayrıca tasavvuf müziğinden ezgilerin de Beypazarılılara sunulduğu oyunda, Mevlana'nın Horasan'dan Karaman'a, Karaman'dan Konya'ya gelişini, burada Şems-i Tebrizi ile tanışması anlatıldı. Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, eserin sahnelenmesinin ardından oyuncuları tebrik etti.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları