DEVLET KİRADA OTURUYOR, AKP GENEL BAŞKAN YARDIMCI BAKIN NE DİYOR:

15-11-2014
Kaçak saray yapılması vatandaşlarımızın % 90'ı tarafından tasvip görmemeye başladı. Ancak bazıları var ki (mesela, AKİT gazetesi, Sabah gazetesi, Akşam gazetesi ve diğer bazı satılmış gazeteleri okuyanlar ) harıç...

.

Tabii bu çok normal, çünkü bu bir adam Yeni Akit gazetesinden başka hiçbir gazete okumuyorsa elbette kafa yapısında somutkanlık zuhur eder. Aslında bunlar dindar gibi görünselerde din istismarcılığı sayesinde zengin okumuş mahluklardır.(Mahlak, Allah'ın yarattığı demektir) 

  Mesela bir kaç örnek vermek gerekirse: Biliyorsunuz bazı emniyet mensupları cumhurbaşkanının isteği doğrultusunda sabahın seher vaktinde tutuklanıp göz altına alınıyorlar. Bu adamların % 90'ının suçsuz olduğu anlaşıldığı için serbest bırakılyıyor. Mesela onların arasından bir emniyet müdür yardımcısı; " Vefat eden annem için Kur'an hatim ediyordum , yarıda kalışına üzüldüm" deyip göz yaşı dökmüştü. Sayın Cumhurbaşkanı  Erdoğan bu kardeşimize cevaben ne dedi: " Senin içeride çok zamanın olacak, hatmini orada tamamlarsın!.. " İşte o zaman benim için R.Tayyip Erdoğan bitti. Zaten Meleh Gökçek'i 4.kez Ankara büyükşehir belediye Başkanlığı için aday gösterdiği an bitmişti ya... 

   Söz o emniyet mensuplarından açılmışken bir iki noktaya işaret etmek istiyorum: O emniyet mensuplarının inançları ve imanları söylemlerinden belli olmuyor mu?.. Eşlerinin ve aile efradının ellerinden Kur'an, dillerinde dualar Allah'a yalvarışları eksik oluyor mu?.. 

    Her hallerinden iyi bir Türk ve iyi bir müslüman, iyi bir vatanpverver oldukları anlaşılan bu inançlı ve imanlı kardeşlerimize ve onların mümtaz aile efradına mı inanayım, yoksa bütün hakikatleri görmeden körü körüne particilik yapan, Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı yerlere göklere ve yerlere sığdıramayanlara mı inanamayayım?.. 

     Cenab-ı hakk okumayan, gerici ve satılmış gazeteleri okuyup da okuduğunu sanan, haramı, yalanı, vurgunu, israf ve masrafı görmezden gelen Müslüman kardeşlerime inanınız üzülüyorum.

     Düşünebiliyor musunuz, devletimizin çok sayıda kurumu trilyonlarca kira ödeyerek kirada oturuyor bizimkiler başbakanlık için sararaylar yaptırıyor. O başbakanlık için sarayı da cumhurbaşkanı sayın başbakanımızın elinden alıp adeta ' ben varken sana düşmez' dercesine elinden alıyor.

    Bu saray için o kadar masraf yapılıyor ve bundan sonra o kadar yapılaaak ki akıllara ziyan.. Devletimizn o kadar borcu varken, bütçe o kadar açık verirken, emekliler, askari ücretle geçinenler 1000 lira civarındaki maaşla idare ederken Allah'tan korkmadan, kuldan utanmadan AOÇ arazilerini perişan edip, o yeşillikleri, o doğayı harep edip yer ile yeksan edenlerin sacunuculuğunu yapanların İNAT politikalarına devam etmeleri kadar abesle iştigal olabilir mi ?..

     Hani zaman zaman söylüyorum: " Her şeyin bir Allah yönü vardır !.."  

     Düşünebiliyor musunuz, her gün bir felaket haberi ile karşılaşıyoruz; kazalar, belalar, anlaşmızlıklar birbirini takip ediyor. En önemlisi de, Güneydoğu'da Kürtçüler ( PKK) bazi il ve ilçelerde fiili özerklik ilan etti. Devletten daha güçli bir konuma geldiler..

    Bütün bu durumlar göz önündeyken, o gerici kagalar daha uyanmıyor, paslanmış beyinlerini dejenfekte edemiyorlarsa ne diyeyim 'Allah ıslah etsin.'   

     Düşünebiliyor musunuz, 

'Hangi paraya mâl olduğu önemli değil'

 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, yeni Cumhurbaşkanlığı binasıyla ilgili tartışmaları değerlendirirken, "Bu tür yapılar ülkelerin prestij yapılarıdır. O bakımdan hangi paraya mal olduğu konusu hiç önemli değildir" dedi.

Şahin, Karabük'ün Ovacık İlçesi'nde hayırsever işadamı, Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sedat Namal tarafından yaptırılacak olan Karabük Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'nun protokol imza törenine katıldı. Ardından Ovacık Sporcu Kamp Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Şahin, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Cumhurbaşkanlığı binasıyla ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Şahin, şöyle dedi:
"Bu tür yapılar ülkelerin prestij yapılarıdır. O bakımdan hangi paraya mal olduğu konusu hiç önemli değildir. Ülkemiz için, halkımız için yapılmıştır. Burayı, halkın oylarıyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olması nedeniyle Recep Tayyip Erdoğan kullanıyor. 2019'da yenilenecek seçimde bir başkası belki seçilir ve o kullanır. Dolayısıyla Cumhurbaşkanlarının tapulu malı değildir. Millete aittir. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre hem imar izni, hem yapı kullanma imar izni var. Bu konuyla ilgili verilmiş olumsuz yargı kararı da yok. Sadece siyasi nedenlerle bir siyasi parti ve onunla aynı görüşte olan bir takım meslek odaları bu konuyu kaşıyorlar. Yapılmış, şu anda hizmete girmiş bir prestij kurumuyla ilgili başka bir şey söylemenin doğru olmadığı kanaatindeyim."
Hollanda'da iktidar ortağı İşçi Partisi'nin Türk kökenli iki milletvekilini ihraç etmesini de değerlendiren Şahin, "Herhalde Hollanda'da bu tür kararlara karşı gidilecek bir yargı mercii vardır. Ben bu kararın yargı organlarından Hollanda'da döneceğini tahmin ediyorum" dedi.
Şahin, çözüm süreciyle ilgili ise "Milli birlik ve kardeşlik projesi adını verdiğimiz çözüm sürecinin Türkiye'de barışı ve huzuru temin etmesidir önemli olan. Silahların bırakılarak artık silahlı mücadele devrinin bitmiş olduğu kabul edilerek siyaset yoluyla söylensin söylenecek şeyler. Böylece Türkiye terör sorununu bir şekilde çözsün" diye konuştu.Bülent DİKTEPE/KARABÜK, (DHA)

 

Etiketler : DEVLET - KİRADA - OTURUYOR - - AKP - GENEL - BAŞKAN - YARDIMCI - BAKIN - NE - DİYOR: -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları