DEVLET ESKİ BAKANI SEZER: OKUMAK VE ÜRETMEK OLMAZSA OLMAZIMIZDIR

28-04-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu BAŞKON’nun düzenlediği toplantıda konuşan, DSP Eski Genel Başkanı ve Devlet Bakanlığı da yapan Zeki Sezer, “ okuyan ve üreten toplum için herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır “ dedi.

.
  “ BAŞKON ailesine teşekkür ediyorum; zira bugün burada güzel ve sade bir topluluğun meydana gelmesini sağlamış. Böylesine müstesna bir toplulukla bir arada olmak benim için büyük bir mutluluktur “ diyerek sözlerine başlayan Sezer daha sonra özet olarak şunları söyledi:  “ Aslında bugünkü toplantının mahiyeti yani konumuz üretim ve sanayi olduğuna göre bu konular üzerinde kısaca durmak istiyorum. Şu bir gerçeği unutmamak lazım,  ne yazık ki üretim yapmaktan vazgeçip başka alanlara, yani tam anlamı ile tüketime yönelik bir toplum olduk. Evet son yıllarda kabul etmeliyiz ki, Tüketime ve inşaata dayalı bir ekonomik yapı oluştu. Tarım alanlarımız dağılıyor, köylerimizde tarlalar, ekilir-biçilir araziler meraya döndü.  Temel Karamollaoğlu'nun bir sözü var:  " Bir zaman gelecek ki , Betonla karnımızın doymayacağını beyaz adamlar da anlayacak . "  Bu söze katılıyor altına imzamı atıyorum. Şehirleşme olacak elbette fakat su yataklarımız ve tarım alanlarımızla değil. Mehmet Akyol' u yıllardır tanıyorum Başkon' nun şu özelliği çok hoşuma gidiyor, okumaya ve üretime verdikleri önem.. Okumayı ilk sırada tutan bir sivil toplum kuruluşu, üzerinde durduğu konu çok değerli, okumak ve üretmek  olmazsa olmazımızdır. Ancak mevcut iktidarın üretim alanlarını tıkadığına şahit oluyoruz. Bu nedenle başta BAŞKON Konfederasyonu olmak üzere tüm sivil toplum örgütlerimiz okumak ve üretmek üzerine faaliyet göstermelidirler.
 
      Şu anda toplumda kutuplaşma var hasım gibi olmaya başlanıldı, bunların ortadan kalkması için Sevgi-saygı gereklidir.
 
Demokrasinin Evrensel kurallarının işleyeceği bir sistemi kurmamız ve geliştirmemiz gerekiyor. Devletin hafızasının yok edilmemesi lazım. Toprak ve su buna bir örnektir. 24 Hazirandaki seçimlerde halkın en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Bu seçimlerin devletimiz ve milletimizin yararına olmasını temenni ediyor, BAŞKON ailesinin böyle bir organizasyonu yaptığı için tebrik ediyorum. “
Etiketler : DEVLET - ESKİ - BAKANI - SEZER: - OKUMAK - VE - ÜRETMEK - OLMAZSA - OLMAZIMIZDIR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları