GENEL HABERLER

ÇORUMLULAR PLATFORMU İFTAR YEMEĞİ VERDİ

10-06-2018
Cesur yürek bir grup arkadaş kurdular Çorumlular Platformunu. Daha kuruluşunun ilk ayında faaliyetleri ile dikkat çekti.

.
   Büyük çoğunluğunun, milliyetçi-muhafazakar ve Anadolu düşüncesine sahip platformun davetine katılanlar da aynı duygu ve düşüncelere sahip olduğu kanaatine vardım. Genel Başkan İsmail Uçakcı ‘nın inanılmaz performansı platformun başkanlar kurulu üyelerinin desteği dikkate şayandı.
 
 Bu arada iki katlı salonun iki katı da tıklım tıklım doluydu. Katılımcıların çoğunluğunu ise İYİ Partililerin oluşturduğu dikkatimi çekti.
 
   İftar yemeğine Birinci bölge milletvekili adaylarının dışında bazı ilçe başkanları ve parti mensuplarının da katıldığı görüldü.
 
Okunan Kur’an-ı kerim ve ezan-ı Muhammed’iyenin arkasından yemekler yenildi. Duayı yapan hoca efendinin duaya ilaveten siyasi mihraklı ifadeler kullanması hiç şık olmadı. Seçim arifesinde elbette siyasi mülahazaları ihtiva eden konuşmalar yapılmalı ama dua ile karıştırıp istismar edilmemeli.
 
    Daha sonra iftar yemeğine katılan bölgenin milletvekili adayları takdim edildi. Bilahare İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Koray Aydın arkasından da ikinci sırada yer alan eski Bitlis Milletvekili Halil İbrahim Oral, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner birer konuşma yaptılar. 
 
     İYİ Parti Genel Başkanı sayın Akşener bir TV konuşmasında “ Çorum’dan da milletvekili çıkarırız “ deyince bu ille daha yakıynen ilgilenmeye başlamıştım. Doğrusu hesaplarım tutmuyordu. Fakat   iftar yemeğindeki manzarayı gördükten sonra durum farklı bir boyut kazandı ve evet, İYİ Parti’nin Çorum’dan bir milletvekili çıkaracağı kanaatı hasıl oldu bende. Ayrıca Çorum il başkanını da, Sungurlu Belediye Başkanını da çok beğendim. 
 
İYİ PARTİ BİRİNCİ BÖLGEDEN KAÇ MİLLETVEKİLİ ÇIKARIR
 
İYİ Parti Ankara 1.Bölge listesinde Koray Aydın’ın adını görünce tepki göstermiş ve “ Kendine güveniyorsan git memleketin Trabzon’dan aday ol “ diye yazmıştım. Aynı şekilde eski Bitlis Milletvekili  Halil İbrahim Oral’a da aynı tepkiyi gösterdim.
 
    Ne enteresandır ki, salona girer girmez (sevgi insanı, muhterem zat) Çorumlular Platformu Başkanı sayın İsmail Uçakçı beni doğru protokol masasına oturttu. Aynı masada Koray Aydın, Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Keçiören İlçe Başkanı Av. Güçlü Şenel ve isimlerini belirleyemediğim birkaç partili daha vardı.
 
     Yanımda oturan bir partili bana soru, “ Ankara 1.Bölgeden kaç milletvekili çıkarırız “ dedi. Ben de hiç düşünmden BİR dedim ve ilave ettim “ Sayın Koray Aydın olmasaydı 2 çıkarırdınız “ dedim.
 
     Şaşırmıştı, sorduğuna pişman oldu ve dedi ki,
 
      “-Sus duymasın, ayıp olur “ dedi.  
 
      Listeyi o anda bir kez daha kafamdan gözden geçirdim, H.İbrahim Oral ‘ı da yadırgadım Ancak 4.sıradaki Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu’nun eğitimci ve de Ankaralı olduğunu, bölgeyi iyi tanıdığını  düşündüm.
 
    Yemekten sonra yapılan plaket töreninde İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı, Parti kurucusu Koray Aydın’ın plaketini bana verdirdiler. Tabii şaşırıp kaldım.  Plaket töreninden sonra ise yanıma gelen listenin 2.sırasındaki H.İbrahim Oral    “ Mehmet Bey merhaba, nasılsınız, beni hatırladınız mı, TBMM’de sizinle defalarca bir araya geldik, sohbetlerimiz oldu, unuttunuz galiba “ demez mi?..
 
     Şu talihsizliğe bakar mısınız, Ankara’dan aday olmasını istemediğim iki milletvekili adayı ile böylesine haşır-neşir olmak varmış kaderde. Eve geldikten sonra hafızamı iyice yokladım ve sayın Halil İbrahim Oral’la gerçekten iyi tanıştığımızı, dostluk ilişkilerimizin olduğunu, fakir bir ailenin çocuğu olduğunu, eğitimci ve bilimsel çalışmalar yaptığını ve hatta düşünce yapısı ile gönlümde yer ettiğini hatırladım.
 
     Nereden nereye.. Sayın Halil İbrahim Oral’ın seçilmesine dua etmek de varmış kaderde. Cenab-ı Hakk yardımcısı olur inşallah.
 
     Dikkatimde kalan ve o toplantıdan iz bırakan bir başka unsur  ise İYİ Parti Keçiören İlçe Başkanı sayın Av. Güçlü Şenel oldu. Protokol masasında o da vardı. Benimle ilgilendi, tokalaştık. Göz aşinalığı vardı ama tanhatırlayamamamıştım. Bilahare ' Mehmet Bey sanırım beni hatırlamadınız " dedi ve ilave etti: Sen beni televizyon programına çıkarmıştın, ayrıca seni takip ediyorum " dedi. Keşke o milletvekili adayı olsaydı 2. Bölgeden. Bundan sonraki siyasi hayatını dizayn ederken çok düşünmeli. Hatta benimle istişare etmesinde yararmülahaza ediyorum, o güvenilir bir insandır. 
 
  Çorumlular Platformu başkanı sayın İsmail Uçakçı başta olmak üzere ekibine ve bu platformun kurulmasına katkı sağlayan tüm diğer sivil topluk kuruluşlarına, organizasyonda emeği geçenlere, teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.
 
NOT: Yeri değil ama bir hatırlatma yapmak istiyorum: Bu tür toplantılarda giyim-kuşam çok önemli. Madem ki bir kitleyi temsil ediyorsunuz, madem ki milletvekili adayısınız o halde bu tür organizasyonlara gelirken, hatta ayağınızı eşikten dışarı atarken bile çok şık ve zarif giyineceksiniz. Unutulmasın ki önce dış görünüm önemlidir.
 (MEHMET AKYOL ) 
 
 
 
 
 
Etiketler : ÇORUMLULAR - PLATFORMU - İFTAR - YEMEĞİ - VERDİ - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları