GENEL HABERLER

ÇORUMLULAR PLATFORMU BİR BİLDİRİ YAYINLAYARAK İYİ PARTİ’Yİ DESTEKLEDİKLERİNİ AÇIKLADILAR

03-06-2018
Seçimlerin yapılacağı 24 Haziran yaklaştıkça bazı sivil toplum kuruluşlarının tavırları şekillenmeye başladı. Örneğin, Ankara’daki Çorumluların kurduğu iki federasyon vardı.

.
     Birincisi Hayri Çağır’ın Genel Başkanlığındaki federasyon ki bu federasyon AK Parti’yi destekliyor, İkinci federasyon yani başkanlığını Cemal Emir’in yaptığı federasyon ise Sosyal Demokrat fikir ilkeleri doğrultusunda faaliyet gösteren bir federasyon. Üçüncü olarak da bir çok derneğin bir araya gelmesi ile Çorumlular Platformu kuruldu . Bu kuruluş önceki gün    başkanlar kurulunu bir araya getirdi ve kuruluşun alenen İYİ Parti’yi desteklediklerine dair karar alıp kamuoyuna açıkladılar. Büyük bir çoğunluğunun, milliyetçi-muhafazakar yapıya sahip olduğu bilinen platformun başkanlar kurulu bildirisişöyle:
        “ 15 Yıllık AKP hükümetleri döneminde Devletimizin birliği, Milletimizin bölünmez bütünlüğünün, Bin yıllık kardeşliğimizin tartışılmaya açıldığını, Cumhuriyet değerlerimiz,  Yasama, Yargı, Yürütme Organlarımız, TSK, Komşularımız ve Dünya ile ilişkilerimizde büyük yaralar açıldığını hep birlikte görüyoruz.
 
     Halk arasında Büyük İsrail Projesi adıyla anılan Amerikan Projesi BO. Projesinin Ortadoğu ve Türkiye Müslümanlarına yaptıklarını ve bu meyanda gündeme alınan açılım, müzakere, dinler arası diyalog rezaletlerini biliyor, Ülkemiz ekonomik gidişatı, işsizlik, yoksulluk, yolsuzluk konularını yaşıyor, iktidar yetkilileri tarafından kendisinden olmayan vatandaşımıza yapılan tehdit, şantaj, korku salmaları ve hain, şunun bunun adamı gibi ayrıştırıcı söylemlerini duyuyoruz.
 
Bu Nedenlerle;  
 
Değişik siyasi parti, federasyon, sendika, dernek, oda gibi sivil toplum kuruluşlarında görev almış yönetim kadrosundan oluşan Platform Genel Yönetimimiz 2 Haziran günü saat 15’te Ankara/Çankaya/Kızılay, Adem Yavuz Sokak No.5/13 adresinde toplanmış, Türkiye’nin ve Çorumumuzun İYİ olması için 24 Haziran 2018 günü yapılacak Partili Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekilliği Seçimlerinde Meral Akşener ve partisi İYİ Parti’yi destekleme kararı almıştır.
 
   Teması ile yapılacak olan destekleme çalışmalarında, Çorumluların “Yüzünü Güneşe Dönerek” bu kötü yönetimler ve karanlığa giden yoldan kurtulması istenecektir. İster yurt içi, ister yurt dışında, nerede yaşıyorlarsa yaşasınlar basın, medya, telefon, mesaj, e-mail, sosyal medya aracılığı ile hemşerilerimize ulaşılacak, Cumhurbaşkanı Adayı Sayın Meral Akşener ve İYİ Partiye oyunu kullanmaları yönünde öğütlerde bulunulacaktır. 
 
Yaşadığımız şehir, mahalle ve köylerde İYİ Parti Adayları karşılanacak, dernek, sendika, kahve, salon gibi mekanlarda onların halkla buluşması sağlanacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.  “
 
 
Çorumlular Platformu Başkanlar Kurulu Adına
 
              Genel Başkan İsmail Uçakcı
 
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları