ÇİĞDEM DERNEĞİ KOMŞULUK GÜNÜ DÜZENLENDİ

05-06-2018
Ankara’nın en köklü mahalle derneği olan Çiğdemim Derneği tarafından bu yıl 14.cüsü düzenlenen Komşuluk Günü Panayırı coşkuyla kutlandı.

.
       Çiğdemim Derneği tarafından, giderek unutulmaya yüz tutan komşuluk ilişkilerini güçlendirmek, komşuların bir araya gelip birlikte vakit geçireceği, tanışıp eğleneceği bir ortam yaratmak amacıyla aralıksız 14 yıldır devam eden panayır bu yılda renkli görüntülerle gerçekleşti.
Dernek başkanı Fatih Fethi Aksoy; komşuluk ilişkilerinin ön planda olduğu; tanışma, dayanışma, paylaşma ve güven ortamını geliştirmek üzere birlikte olduklarını, Komşuluk Günü kutlamalarının, insanların birbirlerini tanımaya ve iletişim kurmaya teşvik ettiğini, çevre esnafını, kurumsal yapıları, STK’ları ve nihayet toplumları da bir araya getirmeyi amaçladığını söyledi. Komşuluk Günü kutlamalarının Avrupa’da ve ülkemizde birçok yerde kutlandığını ancak bu kadar uzun süre devam eden bir organizasyonun bulunmadığını söyleyen Aksoy destek olan herkese ve katılımcılara teşekkür etti. 
Gün boyunca devam eden etkinlikler dernek bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şirindere Ritm Grubunun gösterisiyle başladı. Ardından sahne alan Tiyatro Pembe Kurbağa çocuklara neşeli anlar yaşattı. Çiğdem Çankaya Evi Türk Halk Müziği Korosu şefleri Nurgül Ateş ile birlikte sahne aldılar ve komşularla birlikte halay çektiler.
     Neşe içerisinde devam eden etkinliklerde öğreetmenleri Bülent Alıç nezaretinde, Çiğdemim Gitar Topluluğu öğrencileri de minik konserler verdiler. Çankaya Belediyesi HOYTUR Halk Dansları Topluluğu Trabzon ekibinin gösterisinin ardından derneğin bağlama öğretmeni Hasan Sandal ve öğrencisi İsmail Oğulcan Karataşoğlu bağlama-gitar dinletisi izlendi.  Gupse Seda ve Orkestra Anka’nın muhteşem sahnesiyle konuklar neşeli vakit geçirdiler. Son olarak Vazgeçmezler Saksafon İkilisi sahne aldı gün boyunca dans edenler, halay çekenler renkli görüntüler verdiler. 
Dernek bünyesinde çalışmalarına devam eden Fotoğraf Topluluğu ve Resim Topluluğunun sergileri de panayır boyunca gezildi. Ayrıca bu yıl ilk kez düzenlenen Komşuluk Konulu Fotoğraf Yarışmasının da ödül töreni yapıldı ve derece alan fotoğraflar sergilendi.
Çeşitli tanıtım ve satış stantlarının açıldığı panayırda Çiğdemliler komşularıyla birlikte neşeli bir gün geçirdi. 
 Güzel bir günü birlikte geçirmenin mutluluğunu yaşayan Çiğdemli komşular bu etkinliğin devamını istiyorlar. Dernek yöneticileri etkinliğe destek olanlara ve tüm katılımcılara teşekkür ettiler.
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları