GENEL HABERLER

CHP'Lİ GENÇLERDEN ULAŞIM ZAMLARINA PROTESTO

18-06-2014
CHP'li gençler, Ankara'da ulaşıma yapılan zamma tepki gösterdi.

.

CHP Basın Birimi'nden yapılan açıklamaya göre, CHP Genel Merkez Gençliği ve Ankara İl Gençlik Kolları üyeleri, EGO Genel Müdürlüğü önünde eylemde bulunarak, Ankara'da ulaşım zamlarının geri çekilmesini istedi.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, basın açıklamasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in Başkentlileri müşteri olarak gördüğünü iddia etti.

Türkiye'de toplu taşımayı dar ve orta gelirli kişilerin kullandığını belirten Yıldız, "Bir kamu kurumu olan belediye, gelir elde etmenin peşine düşüyorsa bu onun kendi karakteristik yapısıyla çelişmemelidir" ifadesini kullandı.

 CHP Ankara İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Umut Erarslan da CHP gençlik örgütleri olarak toplu taşıma kullanımını desteklediklerini, bunu toplumun en temel hakkı olarak gördüklerini kaydetti.

Bu hakkın kademeli olarak önce öğrenciler için, sonrasında ise tüm halk için ücretsiz olması gerektiğini savunduklarını belirten Erarslan, kendilerinin halkı müşteri olarak değil ortak karar kılıcı olarak gördüklerini bildirdi. Erarslan, "İktidar partisi belediyelerinin mevcut neoliberal sistemden beslenerek şirket gibi yönetilmeleri kabul edilebilir durum değil" değerlendirmesinde bulundu.

Eyleme, Lise Komisyon Başkanı Deniz Bozkurt ve partili gençler katıldı.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları