GENEL HABERLER

CHP'in yürüyüşüne hayvan dışkısı ile mukabele edilse de ..

28-06-2017
Adalet yürüyüşü tüm gücü ile devam ediyor. Yürüyüşe değişik siyasi partilerden destek geliyor. Bu manada kıtılım her gün biraz daha ivme kazanıyor. Adalet yürüyüşü İstanbul'da yapılacak bir mitingle son bulacak.

.

Adalet Yürüyüşü on dördüncü gününde

Tarihi Adalet Yürüyüşü'nde kortej 14. gün etabına başladı. Dün geceki 'gübre dökme' olayının ardından bugün de mermi provokasyonu yaşandı. Yürüyüşün başında konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu 'provokasyona gelmeyin' uyarısını yineledi. Korteje bugün DP, ÖDP ve HTKP liderleri de katıldı. Sözcü TV ekibi de yürüyüşü adım adım takip ediyor.

07:2328 Haziran 2017
Adalet Yürüyüşü on dördüncü gününde

HABER: Bora ERDİN/Çağatay GÜRÜCÜ- 

15 Haziran Perşembe günü Ankara Güvenpark’tan yola çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğündeki adalet korteji, on dördüncü gününde de İstanbul’a doğru yürüyüşüne devam ediyor.
Kılıçdaroğlu geceyi Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanında geçirdi. Kortej saat 08:15’de Sakarya’ya doğru yola çıktı.

YÜRÜYÜŞTEN NOTLAR

CHP, MYK’sı sona erdi. MYK sonrası açıklama yapan parti sözcüsü Bülent Tezcan, 9 Temmuz’da İstanbul’da bir miting yapılacağını açıkladı.

12:30 – CHP, MYK toplantısı için yürüyüşte mola verildi. Toplantının ardından parti sözcüsü Bülent Tezcan açıklama yapacak. Yürüyüş, öğleden sonra devam edecek.

FOTO:DHA - Güzergah üzerinde CHP'nin MYK toplantısı yapıldı.
 

FOTO:DHA – Güzergah üzerinde CHP’nin MYK toplantısı yapıldı.

12:00- Yürüyüşçüler Düzce çıkışında İhsaniye mevkisine yaklaşırken ‘Bozkurt’ işareti yapıp Atatürk fotoğrafı taşıyan bir kişi, MHP’li olduğunu, ancak Adalet Yürüyüşü’nü desteklediğini söyledi.

FOTO:DHA
 

FOTO:DHA

Kılıçdaroğlu, ‘Bozkurt’ işareti yapan başka bir gençle de bir süre yan yana yürüdü. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, 14’üncü günün ikinci etabını da tamamlayarak kent çıkışındaki İhsaniye mevkisinde mola verdi.

FOTO:DHA - Korteje laf atanüç kişiye polis ekipleri müdahale etti ve bölgeden uzaklaştırılmalarını sağladı.
 

FOTO:DHA – Korteje laf atanüç kişiye polis ekipleri müdahale etti ve bölgeden uzaklaştırılmalarını sağladı.

Saat: 10:30 Yürüyüşe katılanlar, ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganları eşliğinde yürüyüşüne devam ediyor.

FOTO:DHA
 

FOTO:DHA

İlk etabın sonuna doğru Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da ‘Adalet Yürüyüşü’ne katılarak Kılıçdaroğlu’na destek verdi. Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) lideri Alper Taş ile Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP) Genel Başkanı Erkan Baş da Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüdü. Kılıçdaroğlu’nun yanında yürüyen Gültekin Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu´nun başlattığı yürüyüşe 1000 partili ile destek verdiklerini söyledi. Uysal, 2015 yılındaki seçimlerde partinin sloganının da ‘Herkes için adalet, herkes için demokrasi, herkes için zenginlik’ olduğunu hatırlatarak CHP liderinin başlattığı yürüyüşe destek verme kararı aldıklarını ifade etti.

Saat: 10:15 – Kortej yeniden yürüyüşe geçti. Bu sırada Kılıçdaroğlu'nun 10 metre önünde yerdeki tabanca mermisinin farkedilmesi üzerine polisler, hemen etrafını çevirip önce fotoğrafını çektiler. Ardından mermiyi yoldan aldılar. Bu sırada basın mensuplarının görüntü çekmeye çalışması sırasında küçük çaplı bir kargaşa yaşandı. Kısa süreli bir duraklamanın ardından yürüyüş normal şekilde devam etti.

 

ayala
 
Tüm dünyadan 140’a yakın ülke, parti ve organizasyonun üyesi olduğu Sosyalist Enternasyonal adına Genel Sekreteri Luis Ayala da Düzce’ye gelerek korteje katıldı.

 

Saat 08:15’de yürüyüşe başlayan kortej saat 09:30 sıralarında ilk kısa molasını verdi.

Sözcü Gazetesi İstihbarat Şefi Bora Erdin yürüyüşü takip ediyor.
 

Bora Erdin de yürüyüşü takip ediyor.

KILIÇDAROĞLU YİNE PROVOKASYON UYARISI YAPTI

14. gün etabının başında kısa bir açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu yine ‘provokasyon uyarısı’ yaptı. CHP lideri “Yine güzel bir gün. Güneşimiz var. Olağanüstü güzel bir doğamız var.  Yürüyüşümüz her geçen gün daha bereketli bir hale daha güzel bir hale geliyor. Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor. Ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provokasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşümüze katılan vatandaşlarımız hep birlikte alkışlıyoruz. Güzel bir örnek olması için… Adalet adalet adalet dedik ve bu bağlamda yürüyüşe devam edeceğiz. İstanbul’a kadar yürüyüşümüze gülerek eğlenerek devam edeceğiz.” diye konuştu.

Dün kortej için 12 maddelik provokasyon genelgesi yayımladıklarını hatırlatan Kılıçdaroğlu “Her türlü provokasyona da hazırlıklıyız. Tüm katılımcılara yürekten teşekkür ediyorum. Bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılıyan Düzce halkına da teşekkür ediyorum” dedi. CHP lideri bugün öğleden sonra CHP’nin MYK toplantısının da güzergah üzerinde yapılacağını söyledi.

ÇİRKİN PROVOKASYON

Kılıçdaroğlu'nun, geceyi geçirdiği Düzce Kalıcı Konutları yolu üzerinde Cumhuriyet Mahallesi mevkisindeki kamp alanını çirkin bir olaya sahne oldu. Kamp alanına bir kamyondan hayvan gübresi döküldü.  Aracın sürücüsü kaçtı.

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları