GENEL HABERLER

CHP Ankara Büyükşehir adayını belirledi

12-07-2013
CHP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Levent Gök ve Aylin Nazlı Aka öne çıkıyor.

.

Kulisler hareketli… CHP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için Levent Gök ve Aylin Nazlı Aka öne çıkıyor. Gezi Parkı eylemlerinde vatandaşla iç içe olan Aka’nın adaylığa daha yakın olduğu konuşuluyor. 

CHP’nin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Genel Başkan Yardımcısı Şafak Pavey’i aday gösterebileceği haberleri tartışılırken, bir kulis haber de Ankara’dan çıktı. Başkent’te gerçekleşen Gezi Parkı’na destek eylemlerinde ön saflarda yer alan CHP Ankara Milletvekilleri Ayni Nazlı Aka ile Levent Gök’ün isimleri de Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için dillendirilmeye başlandı. 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul ve Ankara belediye başkan adaylarının kim olacağı konusunda renk vermese de, kulisler kaynamaya devam ediyor. Ankara için isimleri konuşulan Aka ve Gök arasında ise ibrenin, Ayni Nazlı Aka’ya daha yakın olduğu söyleniyor. 

Levent Gök’ün, Başkent’teki Gezi Parkı eylemleri sırasında polise küfür ederken kameralara yakalanması ve Başbakan Erdoğan’ın, bu konuyu defalarca gündeme getirmesi, Gök’ün adaylık şansını zayfılatan nedenlerin başında yer alıyor. 

Yerel seçimlere 8 ay kala, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için kulislerde adı öne çıkan CHP’li Aka, söylentileri AKŞAM’a değerlendirdi. Adı üzerinden yapılan tartışmaların dışında olduğunu ve bundan sonra da dışında kalacağını belirten Aka, “Şu an Ankara milletvekiliyim ve Ankara’nın sorunlarını taşımaya devam edeceğim. Partim bu yönde bir görev verirse bundan asla kaçmam. Ama gelmiş bir teklif de yok” dedi. 

CHP’li Gök ise tartışmalardan haberdar olmadığını ve Ankara belediye başkan adaylığı konusunda en ufak bir teşebbüsünün ve niyetinin olmadığını belirtti: “Belirlenecek aday seçimi kazanacak aday olsun.”

Etiketler : CHP - Ankara - Büyükşehir - adayını - belirledi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları