GENEL HABERLER

CHP ADAY ADAYI MÜJGAN ERDEM : ÜRETİM VE VERİMLİLİĞİ ARTIRMAK ZORUNDAYIZ

18-03-2015
CHP önümüzdeki seçimlerde Ankara için özel bir seçim stratejisi geliştiriyor.

.------------

Daha önceki seçimlerde Başkent’te umduğunu bulamayan, özellikle Çankaya ve Yenimahalle’nin dışında beklenilen oy oranını artıramayan CHP bazı tedbirleri almadığı taktirde yine Ankara’da başarısız olacağına kesin gözü ile bakılıyor.
------------------------

 Geçen yerel seçimlerde Akyurt, Çubuk, Beypazarı, Nallıhan, Ayaş, Güdül, Çamlıdere, Kızılcahamam, Kazan, Kalecik, Elmadağ, Bala, Haymana, Polatlı, Şereflikoçhisar, Evren, hülasa taşra ilçelerin tamamında yeterli oyun alınamamış olunması bu seçimlerde mutlaka yerel ve bölgesel manada tedbir alınması gerektiğini gösteriyor. Bu sorunun çözülebilmesi için mutlaka yerel milletvekili adaylarının öne çıkması gerekiyor. Şayet bu konuda hassasiyet gösterir, seçim kazanmanın -daha çok oy almanın- yalnız Çankaya ve Yenimahalle’den mütevellit olmadığını CHP yöneticileri anlarlarsa bir noktada sorun halledilmiş olur, yoksa yine hayal kırıklığı yaşanır.
   Konu ile ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz CHP’nin kadın ve yerel aday adaylarından Müjgan Erdem şunları söyledi:
    “ Ben CHP’den hem kadınları temsilen, hem onlarca kadın derneklerini temsilen aday adayı oldum. Ancak benim iki özelliğim daha var; ben yıllarca il genel meclisinde görev yapmış, ayrıca Ankara merkez ve taşra ilçelerde yaşayan vatandaşların sorunlarını iyi bilen bir insanım. Benim hem Ankara merkez, hem de Bala’nın köyünde evim var. Ankara’da her türlü sosyal ve siyasi manalarda çalışmalar yaptığım gibi yaz günlerinde köyüme gidip tarlamızda, bağımızda-bahçemizde çalışıyorum.  Peşinen şu gerçeği vurgulamak durumundayım ki, AKP iktidarı üretimi ve verimliliği fevkalâde daralttı. Düşünebiliyor musunuz tarım ülkesi olmamıza rağmen yurt dışından tarım ürünleri ithal ediyoruz. Belki komik gelir ama, mercimek,fasulye, buğday, marul, sivri biber, taze ve kurusoğan bile var. Kayısı, zerdali, turunç, zeytin, kızılcık, yenidünya, portakal, kestane, üzüm, elma, mandalina, şeftali, iğde, erik, üzüm, armut, Antep fıstığı, ayva, yağlık zeytin, nar, fındık, çay, kivi, greyfurt, dut, acur, pazı, enginar, kereviz, havuç, bakla, şalgam, bezelye, hıyar, sarımsak, bamya, lahana, ıspanak, maydanoz, yer elması, fasulye, pırasa, turp, kırmızı pancar, Şu anda üretici 15 kuruşa elinden çıkaramıyor karpuzu ama biz karpuz ithal ediyoruz. Üzüm, armut, domates, ayva, erik, sivri biber, marul, nar, lahana, şeftali, kiraz, dolmalık biber, turp, patlıcan ve zeytin gibi bir çok ürünü ithal ediyoruz. Böyle bir dış ticaret politikası olabilir mi?..
     Ortada böyle bir tarım politikası var, ancak sıkıntı bununla kalmıyor. AK Parti iktidarı köylerimizi elimizden aldı. Şehrin mahallesi yaptı ve zaten bu hal psikolojik olarak köylüyü bitirdi. Köylü yumurtayı, ekmeği, yağı-yoğurdu, eti-sütü şehirden alıyorsa burada bir yanlışlık var demektir. AK Parti iktidarı köylünün ata yadigarı köy odalarını ellerinden aldı. Kendi imkanları ile yaptıkları köy konaklarını, köy meralarını, köy tüzel kişiliğine ait ne varsa hepsini ellerinden aldı. Biz şehirden köye dönüş projeleri düşünmemiz gerekirken AKP’liler köycülüğü bitirdi. Köylüler ev yapamıyorlar köylerine. Yapmaya kalkarlarsa binlerce lira ödemek durumunda kalıyorlar. Su parası, kanalizasyon parası derken ileri ki zamanlarda köylülerimiz için o kadar olumsuzluklar zuhur edecek ki CHP olarak biz bu konularda fikir üretmek durumundayız. Köylüye, çiftçiye, üretene ve verimliliği artırana sahip çıkmak ve ümit olmak durumundayız.
   Ben bu konularda kafa yoran bir çiftçi kadını, Sosyal manada açtığım kurslar ve kurduğum derneklerin çatısı altında yüzlerce kursiyere meslek sahibi yapmış bir eğitici olarak, yıllarca siyasi manada çeşitli kademelerde görev yapmış bir kadın siyasetçi olarak ve en önemlisi de Başkent Ankara’yı hem merkezde, hem de kırsal alanlarda çok iyi bilen bir Ankaralı olarak CHP saflarından milletvekili aday adayı oldum.
    İmkan verilirse seçimlerde partime fevkalade oy getireceğime inanıyorum. Ben Ankara merkezde yaşayanların da, ilçe ve köylerde yaşayanların da sorunlarını iyi biliyorum.
   Allah nasip ederde önümüzdeki seçimlerde aday gösterilirsem hem partim CHP’ye çok yararlı olacağıma, hem de milletvekili olduktan sonra milletime büyük hizmetler sunacağıma inanıyorum. Bu vesile ile tüm Başkentlileri-Ankaralı hemşerilerimi saygı ve iyi dileklerimle selamlıyorum. “

Etiketler : CHP - ADAY - ADAYI - MÜJGAN - ERDEM - : - ÜRETİM - VE - VERİMLİLİĞİ - ARTIRMAK - ZORUNDAYIZ - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları