GENEL HABERLER

CEYLİN
.

    Ceylin, Farsça bir isimdir ve anlamı da cennete açılan kapıdır. Ceylin cennete açılan kapıdan içeri girdi. Cennet kuşu oldu o da! Ülkemden cennete göç var son zamanlarda. Cennetin semaları ülkemde katledilen çocuklardan oluşan cennet kuşlarıyla dolu bugün. Rabbim bizleri ıslah etsin koruyamadığımız için sizleri ve sağlıklı bir kamuoyu oluşturamadığımız için. Rabbim size bunları reva görenleri de her iki cihanda kahrıyla yerle bir etsin.

            Kaçıncı oldu bu? Daha kaçıncısı olacak? Ülkem çocuk mezarlığına dönüyor, farkında mısınız? Çocuklarını koruyamayan insanların yaşadığı bir ülke pek de ürkütücü ve soğuk gelir herkese. Öyle cezalar verilmeli ki bir daha hiçbir kimse bu vebenzeri vahşetlere bulaşmasın.

Çocuklar bir ülkenin masumlar ordusudur. Onların hatırına musibetler azalır, onların ufacık bir gülümsemesine bütün çiçekler açar. Etraf onlarla cıvıl cıvıldır. Sanırsınız ki bayram yeridir çocukların olduğu her yer. Çocuklar ölürse, öldürülürse o ülke de ölür, öldürülür.

 

            Ceylin son çocuk kurban. Soruyorum kurban: Neyi bekliyorsunuz daha? Ölü çocuklar ülkesi mi olacağız? Çocuk mezarlığı ülkesi mi? Bu utanç yeter bize.

 

            İdam isteriz efendiler, idam! İdam olmazsa madem halka verin onları, halk hakka teslim edecektir elbet o imansızları. Onlar çiviyse halk da o çivinin başına inen çekiçtir.

 

            Daha kaç çocuğumuz böyle vahşice katledilip gidecek. Bir su gibi gözlerimizin önünde akıp gidecek. Tutamayacağız onların elimizden kayıp giderken bize uzattıkları minnacık ellerini. Yakalayamayacağız onların böylesine zalimce öldürülmesine sebep olanları. Engel olamayacağız o güzelim canlarının bir kuş gibi uçup gidişine. Ve seslerindeki yardım edin feryadını duyamayacağız onlar henüz yaşarken. Gözlerinde yitip giden çaresizlikleri bizim bundan sonraki yaşamımızda karşımıza çıkacak ve bizleri hesaba çekecek: Ceylinler ölürken sizler neler yaptınız çocukları korumak için? Hep bir ağızdan cevap vereceğiz: Hiçbir şey!

 

            İdam isteriz efendiler. Hak hukuk bunu gerektirir. İnsanlıkmış geçin bunları. Ölenler çocuk. Masum. Savunmasız. Siz gel dersiniz onlar hesapsız gelir ardınızdan. Şeker uzatırsınız alırlar. Gülümsersiniz sizi severler. Çocukturlar çünkü, içten pazarlıklı ve art niyetli değildirler. Kötülük onların ruhuna misafir olmamıştır henüz. Herkesi kendileri gibi iyi görürler.

 

            Ceylin! İdam olmazsa dahi onu katledenleri halka teslim edin. Linç edilsinler bir güzel, parçaları sokak köpeklerine atılsın. Gerçi mundar eti köpeklerde yemez, yeseler zehirlenirler. Kendi cinsinin çocuklarına kıyanları yılanlar ısırsın. Çıyanlar beyinlerinde volta atsın. Tel tel dökülsün derileri. Küt küt kırılsın kemikleri.

 

            Çocuklara uzanan eller kırılsın. Kahrolsun onlara göz koyanlar.

Mahvolsun onları katledenler. Tertemiz bir şekilde eşek cennetini boylasın ona kıyanlar. Ceylin'ler bu ülkenin yarınıdır. Yarınlarımızı katledenler bugünün lağım çukuruna defnedilmeliler.

 

            Ceylin acısı düştü Türkiye'nin yüreğine. Gün geçmiyor ki bir çocuğumuz katledilmesin vahşice. Çocuklara uzanan eller kırılsın, onlara göz koyan kör olsun, onlara karşı kötü emel besleyen kalpler çürüsün, onları kandıran akıllar küflensin.

            Yüreğim kan ağlayarak yazıyorum. Ve her harfte kahrediyorum sana bunu yapanları. 80 milyon kahır...80 milyon beddua... Sana 80 milyon rahmet... 80 milyon sevgi seli... Sen gittikten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak biliyorum. Ama ben yazmaktan, okumaktan ve bu uğurda sesimin çıktığı kadar bağırmaktan çekinmeyeceğim.

            Herkesi Ceylin'e dua, katillerine ise beddua etmeye davet ediyorum.Yüreğinizdeki en insani duygularınızı ve niyazınızı Ceylin için sarf etmenizi sonra da en sert ve tavizsiz beddualarınızı da onu katledenlere alelacele göndermenizi istirham ediyorum.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları