CENGİZ GÜRSOY ÇAMLIDERE’DEN ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

25-10-2018
Yerel seçimlerin yaklaştığı şu günlerde aday olmak isteyenlerin sayısı günden güne artmaya başladı. Bazıları adım duyulsun diye aday oluyordur, bazılarının isimleri medyada yer bulsun diye, bazıları da aday yapılmak isteniyordur.

.
 
      Tabii bazıları da var ki- onlar için ayrı bir paragraf açmak lazım- aday olmayı bir nevi sorumluluk ve bölgesine hizmet akışını sağlamak adına bir vasıta olarak görmesidir. 
     İşte bunlardan biri de doğup büyüdüğü ve hali hazırda hayatının idame ettirdiği bir ilçe olan Çamlıdere’den Belediye Başkanlığına aday olmak isteyen Cengiz Gürsoy.
     “ Bırakınız öyle göz boyayıcı küçük çaplı işlerden söz etmeyi, Çamlıdere’nin büyük atılımlara, büyük yatırımlara yani bir turizm şehri olmaya ihtiyacı var; bunların olabilmesi için de büyük sanayi yatırımları gerekiyor ”diyor ve ilaveten, “ Çamlıdere insanların ilk baktığında hoş görünecek şeylerle oyalanma dönemini bitirdi. Ben aday olacağım ve değerli hemşerilerimin mübarek oyları ile kazanıp Çamlıdere’nin şaha kalkışını hep birlikte göreceğiz “ dedi. 
      Cengiz Gürsoy bakınız başka neler söyledi:     
   “  Allah, Kur’an, Vatan, Devlet, Millet ve Bayrak aşkıyla yetiştirilmiş, göğsümüzdeki imanla geçmişten bugünümüze ve de bizden sonraki nesillerimize aktaracağımız değerlerimizi, kültürümüzü ve geleneğimize sahip çıkarak onları en iyi düzeye getirmek için çalışan, her zorluğa direnen ve mücadele eden Şeyh Ali Semerkandi Hz.’nin sözüyle “Niyet hayır, Akıbet hayır” olacağına inanan ataerkil bu vatanın birer neferleri, evlatlarıyız. 
Bizler Türkiye’mizin yaşadığı vadelerden dolayı biliyoruz ki düşmanlarımız hiçbir zaman azalmayacak. Arkamıza döndüğümüzde her an yiyebileceğimiz bir hançer olabileceğini her zaman çok iyi bilen bir neslin evlatlarıyız.
Bizler için hiçbir şey hiçbir zaman kolay olmadı ki kolayı sevmeyiz. ZORLUK VE MÜCADELE ,bize ilk yurdumuz olan Büyük vatan “ Orta Asya’dan” Anavatan “ Anadolu’ya kadar gelene dek, bugüne kadar ve bundan sonra da vereceğimiz büyük bir emanettir. 
Geçmişten beri davamızdan dolayı kutsalımız olan Kur’an, Vatan, Millet, Devlet, Bayrağımız uğruna halkımıza layık olduğu en iyi hizmeti yapmak için (İnancımızdan dolayı Allah’ın bizlere verdiği akıl ve güç ile)
KÖKÜ MAZİDE GÖNLÜ İSTİKBALDE MUHAFAZAKAR DEMOKRAT üyesi bulunmaktan onur duyduğum AK partiden
Çamlıdere Belediye Baskanlığı için Aday adayıyım.
Önce Allah’ın izni ve Partimin bizleri bu kutsal göreve uygun görmesiyle Çamlıdere halkına hak ettiğinden daha iyi hizmet edeceğimize ve Çamlıdere’yi Türkiye’min en iyi ideal örnek belediyesi yapacağımıza inanıyorum. 
Halktan; yaptığımız hizmetlerden ötürü övgü beklemeyen kendisiyle övünmeyen, oturduğu makama nasıl, kimler tarafından geldiğini, değerini ve sorumluluğunu bilip şımarmayan, halkına herhangi bir sebepten dolayı kızarak sırt dönmeyen, yüz ekşitmeyen, gizli gizli buğz edip kimselere zulmetmeyen, istiğfar eden bizi seçen ya da seçmeyen herkese vefa sadakat gösteren onlarla birlikte toplanıp istişare edip şikâyetlerini dinleyen karşılık fikir paylaşımında bulunan gönüllerini kazanan birlik ve beraberlik yani tevhid şuurunu aşılayan…
Rabbinden; önce rızasını gaye edinip, dua bekleyen ve bu imkânı verdiği için çokça şükreden, gizli gizli gece hatalarını ve kusurlarını düşünüp söz veripte yapamadığı bütün hizmetlerinden dolayı mağfiret dileyen, herşeyi kendinden bilmeyen önce Hakkın izni ve halkında vesilesiyle orada olduğunu bilen bir belediye başkanı olacağım.
Halkımız, arasında tevazuyla yürüyen ve rahatlıkla dolaşan, selam verebilecekleri, fikir ve görüşlerine saygılı, çekinmeden rahatlıkla ifade edebilecekleri, gece başını yastığa koyduğunda şükürler olsun bugün kusurumuz olmadı düşüncesiyle maddi-manevi sorumluluğunun, vebalinin büyük olduğunu bilen, bundan çok korkan, onlardan kaçmayan, uygulamalarıyla değil, önce gönüllerini kazanmak suretiyle yapan güler yüzlü, samimi ve içten bir belediye başkanı olacağım
Yapılan tüm hizmetlerdeki amaç önce Allah'ın ve halkımızın memnuniyetini kazanmaktır. Aksi takdirde halkına cefa ederek, onların gazabını kazanan belediye başkanı her iki cihanda da ziyandadır...
Bir belediye başkanı öncelikle halkın refahını ve istikbalini değil de kendisinin siyasi istikbalini düşünüyorsa insanlardan uzak, ego sahibi birinden başka biri değildir ve butlan içindedir.
Dinimiz paylaşmayı emreder. Herşeyi hükümetten ve İller bankasından bekleyen bir belediye başkanı sadece durumu idare eder. Sıradan birinin bile çok kolay yapabileceği hizmetleri iktidarın gücüyle gerçekleştirdiği halde büyük bir iş gibi gösterip kendisine nema ederek gurur duyması ancak insanların gözlerini boyaması insana kusur olarak yeter. Böyle bir kişi güzel kıyafetler giyerek, lüks makam arabasına binerek sadece makam koltuğunu işgal ederek görev süresinin dolmasını bekler. 
İşçilerinin arasında elleri nasırlaşmayan, aynı çileyi çekmeyen, yüzü gülmeyen ve Hz. Ömer'in (r. a.) adaletinden sürekli dem vurup seçimlerden sonra bir türlü ortalıkta görünmeyen, insanların içinde dolaşmayan, gününü yemeklerde düğün ve cenaze bahanesiyle geçiren bir başkan olmak istemiyorum.
İnançlı bir belediye başkanı gerçek ana hedeflerini ve belediyeciliğin nihai gayesini unutmaz. Asıl belediyeciliğin hedefi arsa, yol, su, imar vb. hizmetlerden ücret almaması gerektiğini bilir. Halkın sırtından gelir elde etmek ve sıradan belediyecilik yapmak yerine taleplerine önem verip, yeni fikirler ve projeler üretip bunlar için gelir kaynakları bulur, projelerini ortaya koyarak, gelir sağlayıp refah düzeyini artırma şuurunda ve gayesindedir. 
Ben eski sıradan belediyecilik anlayışının artık yıkılmasını ve insanların sınırlarını zorlayan projelerle ortaya çıkmak istiyorum. Taklit belediye başkanlığı ve belediye hizmetleri yapmak istemiyorum. Sadece Ankara genelinde değil Türkiye'de öncü ve örnek belediye olmak istiyorum.
Belediyelerin bütçelerini devlet gibi kendilerinin üretmelerinin ve geliştirmelerinin önemine inanıyorum. Bölgemin doğal, kültürel ve turizm özelliklerinden faydalanarak gerektiğinde ihracat ve ticaret yaparak, halkın ürünlerine değer kazandırarak ekonomisini kendi güçlendiren, kendi istihdamını yapan halkına en ucuz hatta parasız hizmet veren insanların ekonomik ve refah düzeylerini artıran ideal bir belediye olmak istiyorum. Belki dışarıdan ütopya olarak gelebilir ancak inanç meselesidir. Biz yapabileceklerimize inanarak göreve bu görev için aday olduk
Belediyenin zenginliğini, imkânlarını halkından gizleyen yahut da yoksun bırakan belediye başkanının cimri ve kendisinden başka hiç kimseyi düşünmeyen bir adamdan farkı yoktur.
Nihai hedefim zenginleşen bir belediyemiz ve belediyemizin bütün nimetlerini vatandaşlarım arasında adil ve açık bir şekilde istifadeye açmak ve paylaşımını sağlamaktır.
NİYET HAYIR AKİBET HAYIR.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN
Saygılarımla”
Cengiz Gürsoy
AK Parti Çamlıdere Belediye Başkanı Aday Adayı 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları