GENEL HABERLER

Cemaatin üniversiteler taktiği
.
Cemaatin "Üniversiteler taktiği" üzerine
 
Cemaat ile mücadeleyi Türkiye'de yapan sadece  iki kanat var. Bunlardan biri AKP, diğeri ise Aydınlık-cı Kemalistlerdir.
 
Bu yazıda, cemaatci kadro içinde olup da; geçmişte birbirini koruyan kollayan   yada cemaate yamanmış yarı cemaatci- yarı AKP'li imiş gibi olan  bazı menfaatperest deniz anası kıvamlı kişileri konu alacağım.
 
2013 aralık depreminden sonra, Cemaat kontenjanından atanan üniversite rektörlerinin bazı rektör yardımcıları, genel sekreterleri ve sonrasında bazı dekanları süreç içinde  bir şekilde görevlerinden ayrıldı ve sırra kadem basmıştı.Bu bir taktik miydi? Evet bir takti talimattı. Cemaatci kontenjandan atanan Rektörlerin,hem iş hemde ideolojik açıdan arkadaşlarının şimdilerde birer birer yeni Rektör aday adayı olmaları da tesadüf değil.
 
Üniversitede cemaat yapılanması ile  aldanmadan ve aldatılmadan hukuki açıdan mücadele edebilmek için, öncelikli olarak yapılacak bu ikinci halkadaki kişilerin incelemeye ve gözlem altına almaktır.Belediye başkanları arkadaşlarıyla  tamamen  duygusal  karşılıklı ilişkilerini özellikle sorgulamak gerekir.
 
Yeni seçilecek Rektör' ün eski Rektör ekibinin içinden olmaması gerekir.
 
YÖK Başkanlığı maalesef cemaatle mücadele konusunda sınıfta kalmış, konuyu çok yavaşa almıştır.
 
Tutuklanacak zindana atılacak cemaatçilerin inadına görev sürelerinin sona ermesini beklemek ve bekletmek aslında üniversitede acı yaralar açmakta ve akademisyenlerin kurumlara ve yargıya güvenini zedeleyen telafisi mümkün olmayan güven ve samimiyet kayıpları yaratmaktadır.
 
Sonradan duyuyoruz....falanca eski Dekan ....falanca eski YÖK başkanı....falanca eski Rektör paralel yapıdan tutuklandı..gözaltına alındı diye.Geçmiş olsun.Böyle cemaatle mücadele olmaz.!!
 
Son söz; 
 
Cemaatle ve paralel yapı ile mücadele eden kişilerin önünü açmak ve hukuku işletmek istiyorsanız önce eski rektörlerin mesai ve iş arkadaşlarına dikkat edin.Edin ki; eskaza Rektör olduklarında cemaatci eski rektör  mesai ve sır arkadaşlarını  sonrasında zımmen korumasınlar  ve kollamasınlar. Derhal yargının şefkatli kollarına teslim etsinler ki; Bizler tam kadro  orada olacağız efendim.Onları mahkemede bekliyor olacağız efendim.İşte o zaman cemaatle,paralel yapıyla belgeleriyle nasıl  sivil mücadele edilir cümle aleme gösterilir efendim.Bilmem anlatabildim mi?
 
Saygılar.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları