GENEL HABERLER

ÇANKAYALI ÇİFTÇİ KADINLARA ÜCRETSİZ MUTFAK DERSLERİ

05-05-2014
Çankaya'nın kırsal mahallelerinde başlatılan projeyle çiftçi kadınlar, aldıkları eğitimle mutfak becerilerini geliştiriyor

.

Çiftçi kadınlar, Çankaya Belediyesi'nin başlattığı Onurlu Tokluk ve Düzenli Beslenme İçin Kır-Kent Kardeşliği projesi kapsamında Karahasanlı Mahallesi Köy Konağı'nda Pasta-Börek-Tatlı Ve Unlu Mamuller Kursu'nda mutfak becerilerini geliştiriyor. Kadınlar bu sayede kahvaltı salonlarında daha çok çeşitle hizmet verecek.

EĞİTİM 8 HAFTA BOYUNCA SÜRECEK
Ankaralılar'ın hafta sonlarında doğayla baş başa kahvaltı yapabilmeleri için bölgede iki kahvaltı salonu kuran belediye, şimdi de daha iyi ve kaliteli hizmet için çiftçi kadınları eğitiyor. Bölgede yaşayan kadınların kendi ürünlerinin servisinin yapıldığı kahvaltı salonlarına bol çeşit kazandırmaları amacıyla başlayan eğitimde, kadınlar, pasta, börek, kurabiye, kek, sütlü ve şerbetli tatlı yapımlarının yanı sıra kahvaltı hazırlama ve misafir ağırlama konularında da eğitim alıyor.

'FARKLI LEZZETLER'
Kadınların 48 saat eğitim alacağı kurslar, haftada bir gün ve 6 saat üzerinden 8 hafta boyunca yapılacak. Kurs bitiminde, kahvaltı salonları yeni çeşitlerle Ankaralılar'a lezzet sunmayı sürdürecek.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları