ÇANKAYA’DA ÖNCELİK HALK SAĞLIĞI

28-05-2014
Çankaya Belediyesi vatandaşların sağlığı ve mutluluğu için gereken denetimlerini aralıksız sürdürüyor….

.

Çankaya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçe esnafıyla iyi bir iletişim kurarak ve sağlıklı koşulların oluşmasına öncelik vererek çalışmalarını sürdürüyor.  

Çankaya halkının sağlıklı ürünleri tüketebilmesi, daha güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışan denetim ekipleri, özellikle hijyen konusunda hassas davranıyor. Eğlence yerlerinden lokantalara, oto galerilerinden gıda ürünleri satan dükkanlara kadar yüzlerce işyerini denetleyen Çankaya zabıtası, Nisan ayını da yoğun mesaiyle geçirdi.

 

AMAÇ CEZA DEĞİL HALKIN SAĞLIĞI…

Günlük kontrollerin yanı sıra vatandaşlardan gelen şikayet telefonlarını ve başvuruları da anında değerlendirerek gerekli müdahaleyi yapan Belediye ekipleri, Nisan’da ilçe genelinde 991 işyerini denetledi. Birçok işyerinin uygun koşullarda çalıştığının tespit edildiği denetimlerde, halk sağlığı için gereken özellikleri taşımadığı belirlenen işyerlerine ise yasalar çerçevesinde gerekli uyarı ve yaptırımlar uygulanıyor.

Ceza vermeyi değil, vatandaşların sağlığını korumayı amaç edinerek çalışmalarını yürüten Çankaya Belediyesi ekipleri, çalışmaların takibini de yaparak işyerlerinin kurallara uygun hale getirilmesini sağlıyor.

Etiketler : ÇANKAYA’DA - ÖNCELİK - HALK - SAĞLIĞI - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları