GENEL HABERLER

ÇAMLIDERE'YE YENİ BİR ADAY ADAYI...

28-11-2018
İDRİS YAVUZ CENGİZ ADAYLIĞINI KOYDU * İdris Yavuz Cengiz Çamlıdere Belediye Başkanlığı için A.Adayı oldu.

.
      Yanlış anlaşılmasın 19 adayın aday olmak için başvurduğu AK Parti'den değil, başvurusunu MHP'den yaptı.
     Çamlıdere ilginç bir ilçemiz. Çamlıdere denilince benim aklıma hemen Şeyh Ali Semerkandi Hazretleri gelir. Daha sonra doğası, havası, suyu, ormanların ihtişamı gelir aklıma... Birde ilçede mevcudiyeti söz konusu olan birçok devlet kurum ve kuruluşunun koparılıp alınması. Tabii böyle olunca da insanın aklına " İdari varlıklarınıza neden sahip çıkamadınız ? " sorusu geliyor. 
     Tabiat güzellikleri ile bezeli Çamlıderemizi hatırlatan başka şey yok mu?... Var tabii.. Mesela Ankara şehrinin suyunun büyük bir bölümü Çamlıdere'den geliyor, ancak geçen seneye kadar bu ilçemiz susuzluk dramı yaşadı. * Daha önemlisi de var tabii... Çamlıdere barajından besleniyor Başkent Ankara ama Çamlıdere ilçe halkı suyu para ile alıyor. Bir de son çıkan ve kesinlikle siyasi mülahazalarla hayata geçirildiği kanaatını taşıdığımız Büyükşehir Belediye Yasası ile birlikte SU köylerde bile paralı almaya başladı. 
     Köylüler şimdi feryad etmeye başladı; "Bizim suyumuzu bize para ile satamazsınız " diye. Ama kim dinledi ki, sahip çıkan oldu mu?.. 
     Daha bariz bir ifade ile, Çamlıdereliler şehirlisi-köylüsü ile feryad edip bu olumsuzluklarla boğuşurken idareciler onları mumyalarla, yağlı boyalı küçük çaplı yaptırımlarla oyaladı durdu senelerce. 
    * En önemlisi de ne biliyor musunuz; Çamlıdere'de huzur ve sükûn kalmadı; küfürler, hakaretler, azarlamalar, diktacı söylemler, meydanlarda inek kesmeler, makamlarda zabıta dövmeler, o kadar alışılır hale geldi ki adeta kanıksar hale geldi.  
" Veliler diyarı Çamlıdere'de olmaması gereken bu unsurlara nasıl bir çözüm yolu bulunur?.." sorusu geliyor ister istemez insanın aklına.
      ÇAMLIDERELİLER ÇARESİZ DEĞİLDİR 
     * Gerçekten de tarihin akışına bakıldığında Çamlıdere üstün özellikleri olan insanlar yetiştirmiş bir ilçedir. Bu gün o insanlardan biri veya bir kaçı meydana çıkıp " Bu olumsuzlukların ben üstesinden geleceğim " diyorsa ümit ışığı ufukta görüldü demektir. 
     Partisi önemli değil, AK Parti'den olur, MHP'den olur başka partilerden olur... " Babayiğitçe kendini ortaya koyuyor ve projeleri ile geliyorum, bunun üstesinden geleceğim " diyorsa, yani böyle bir babayiğit varsa sorun giderildi veya giderilecek demektir. 
     Aday adayı olan tüm Çamlıdereli hemşerilerimin hepsi birbirinden değerlidir.. Zaten yüreklilik gösterip aday olmak istediklerinin başvurusunu yapmış olmaları en önemli göstergedir.
    * Tabii tecrübe ve cesaret de çok önemli.. Adıylık başvurusunu yapan adaylar arasında o yörenin çocuğu, iş bilir ve önceden de Peçenek de belediye başkanlığı yapmış sayın İdris Yavuz Cengiz'in Çamlıdere Belediye Başkanlığına adaylık başvurusunda bulunması tek kelime ile sevindirici bir durum olmuştur. Kendisine ve Çamlıdere'ye hayırlı olsun diyoruz. 
     KONU İLE İLGİLİ OLARAK İDRİS YAVUZ CENGİZ'İN AÇIKLAMASI ŞÖYLE: 
   *  Milliyetçi Hareket Partisi Ankara İl Başkanımız Turgay BAŞTUĞ ile birlikte Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sadir DURMAZ Bey'i makamında ziyaret ederek Çamlıdere Belediye Başkanlığı Adaylığım için müracaatımı yapmış bulunmaktayım. Belediyecilik anlayışımızın temelini oluşturacak olan Hz. Ömer’in adaletini Çamlıdere ilçemize tesis etmek gayemizdir. Köyleri ve merkeziyle bir bütün olan Çamlıderemize, hizmet etmek nasip olursa adalet merkezli bir yönetim ve hizmet yeminim ve sözüm olsun.Rabbimden bundan sonraki süreçte hakkımızda hayırlısını diliyorum.
    Tüm hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum."
 
Etiketler : ÇAMLIDERE'YE - YENİ - BİR - ADAY - ADAYI... -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları