GENEL HABERLER

Çamlıdere bir hizmet binasına daha kavuşacak

10-10-2011
Çamlıdere Güzellikleri Koruma Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Çamlıdere´ye devasa bir hizmet binası için kolları sıvadı.5 katlı planlanan hizmet binası ilçede büyük bir eksiği giderecek. Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can´ın önerisiyle başlayan proje çalışmaları tamamlanmış olup temeli atıldı. Temel atma merasimi dolayısıyla bir açıklama yapan Dernek Başkanı Mahmut Özdemir yaptığı açıklamada şunları söyledi:

.

                           

  " Beş katlı binanın zemin katında gasılhane, morg, bulunacak, hemen üst katında mutfak ve kiler, diğer katların ise ilçe halkına cenazelerden sonra ve diğer ihtiyaç duyulan zamanlarda yemekhane olarak bay ve bayanlara ayrı katlarda hizmet verecek. En önemlisi morgdan alınan cenazenin yıkama işlemi yapıldıktan sonra tünel ile Merkez Cami musalla taşına alttan asansörle gidecek. Biz ilçemize hizmet etmek için varız. Hele bu hayır ve hasenat yönünden önem ifade ediyorsa o zaman canı gönülden daha büyük bir iştiyakla tüm benliğimizle çalışma gayretinde oluruz."

Temel atma törenine Çamlıdere Kaymakamı Aydın Erdoğan, Çamlıdere Belediye Başkanı Caner Can, Çamlıdere Emniyet Amiri Uğur Çelik, Jandarma Komutanı, Çamlıdere Müftüsü Hüseyin Dinler, Çamlıdere Belediyesi yazı İşleri Müdürü Ahmet Çiçekçi, Çamlıdere Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hüseyin Sezer, Çamlıdere Kız Teknik Meslek Lisesi Müdürü Mahsar Fidan, Ak parti Çamlıdere ilçe Başkanı Mustafa Arslan, Şeyh Ali Semerkandi Vakfı Başkanı Hasan Karabey, Çamlıdere Belediyesi Meclis Üyeleri ve Çamlıdereli halk katılmışlardır.Törene katılan bazı Çamlıdereliler ise Mahalle Muhtarlarının diğer Siyasi Parti Başkan ve temsilcilerinin ve Çamlıdere Esnaf Derneklerinin böylesi bir devasa hizmet binası temel atma törenine katılmayışlarına anlam veremediklerini belirttiler.

    Çamlıdere Belediyesi Hesap İşleri Müdürü ve Dernek yönetim kurulu üyesi Ali ihsan Ercan temel atma töreninden önce Çamlıdere Belediye Başkanı ve tüm Çamlıdere halkına teşekkür ederek, böyle bir hizmet binası için desteğini esirgemeyen ve hizmet binası yerinin Belediye Başkanı Caner Can tarafından tahsis edildiğini belirtti.

Çamlıdere Belediye Başkanı temel atma töreninden önce yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

    "İnsanların en hayırlısı insanlara en faydalı olanıdır, malın en hayırlısı Allah yolunda vakfedilenidir, vakfın cemiyetin derneklerin ve topluluğun en hayırlısı da insanların en fazla özlemi çektikleri ihtiyaçları karşılayanıdır" hadisi şerifinden yola çıkılarak Çamlıdere Güzellikleri Koruma Derneğinin öncülüğünde Çamlıdere´ye bir taziye evini 3 etap halinde kazandırmayı hedefledik.21´nci yüzyılda ülkemize her şeyin en güzeli en mükemmeli yapılıyor, biz de Çamlıdere´mize her şeyin en güzeli ve en mükemmelini yapıyoruz. Çamlıdere Güzellikleri Koruma Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Mahmut Özdemir Beye Çamlıdere´ye bir taziye evine ihtiyaç olduğunu söylediğimde inanın söz ağzımdan çıktıktan bir gün sonra çalışmalara başladılar. Çamlıdere´miz için dernekler elini taşın altına bu derneği örnek alarak koymalı. Mahmut Bey ve ekibi elini değil taşın altına gövdelerini koymuşlardır. Bizde Çamlıdere belediyesi olarak her türlü desteği vereceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Özlemini çektiğimiz Çamlıdere gerekli yerine ulaşacaktır. Gönlümüz isterdi ki burada tüm Çamlıdereliler hatta Ankara´daki Çamlıdereliler de olsun.. Bu eser bugün ayağınızla gelmeseniz bile yarın mutlaka geleceğiniz bir eser olacaktır. Bugün hayattayız ömrümüzün son nefesinden sonra bu esere ihtiyaç duyacaklardır. Bugün ayaklarıyla gelmeyenler ebedi hayata intikal ettiklerinde iki kolları yanlarında ayakuçları bağlanmış olarak mutlaka geleceklerdir. Ölüm hepimizin başında ve ne zaman geleceği bilinmez. Katılamayan hemşerilerimizin ise mazeretleri ile gelemediklerini kabul ediyorum ve bu eserin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum ."  

 Daha sonra Çamlıdere Kaymakamı Aydın Erdoğan da bir konuşma yaparak Dernek Başkanı ve Dernek Yönetimi ile tüm Çamlıdere halkına katkılarından dolayı teşekkür etti. Konuşmalardan ve Çamlıdere Müftüsünün yaptığı duadan sonra Belediye Başkanı Caner Can, Kaymakam Aydın Erdoğan ve Dernek Başkanı Mahmut Özdemir tarafından temelin ilk harcı atıldı.

                                                                       


                                  Galip KARAKAŞ

 

 

Etiketler : Çamlıdere - bir - hizmet - binasına - daha - kavuşacak -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları