BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜÇÜKBAŞ HAYVAN DAĞITACAK

01-08-2014
Küçükbaş Hayvan yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak amacıyla Ankara genelinde istekli üreticilere küçükbaş hayvan dağıtılacak.

.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetleri Daire Başkanlığı Ankara genelinde aile çiftçiliğini ve hayvancılık kapasitesini geliştirmek için şartları uygun olan ailelere küçükbaş hayvan dağıtımı yapacak.

-Unutmayın son tarih 07.08.2014

Alınan bilgiye göre,  Küçükbaş hayvan yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak ve geliştirmek amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetleri Daire Başkanlığı yeni bir projeyi hayata geçiriyor. İlçelere gönderilen yazıda, küçükbaş hayvan yetiştirmeye uygun kendisine ait veya kullanım hakkı elde ettiği ağılı olan, çiftçi belgesine sahip, ekonomik geliri olmayan yada asgari düzeyde geliri olan, küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için istekli ailelerin ilçe belediyelerine müracaat etmeleri gerekiyor. Bu konuda istekli kişilerin 07.08.2014 tarihine kadar ilçe belediyelerine veya muhtarlıklara müracaat etmeleri belirtildi.

-Bu fırsat kaçmaz

 Çubuk Belediyesi’nden yapılan açıklama da ise, ilçenin dört bir tarafının hayvancılık yapmaya elverişli önemli mera ve yaylalara sahip olduğu hatırlatılarak, kendi işini kurmak isteyen ve iş arayanlarınlar ile birlikte ilçedeki tüm çiftçilerin de bu önemli fırsattan faydalanmaları istenildi.

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
  • Sıvacı Müslüm tarafından 2014-08-01 20:25:27 tarihinde yazıldı.
    Çalı yav adamı zorunan sövdürecekler....Bütün meraların, çayırların, hazine arazilerinin ,yaylaların, .. mına godula. Kah toki, kah yayla evi deriken talan etdiler. Koyun güdecek yer galmadı. Şindide koyun dağıtacaklarımış. Kendi köyüm adına gonuşuyom, yenikent bucuk köyünde goyun güdecek yer Koydunuzmu? Çoğoluyu, Osmaniyeyi, Ziiri, Kayıyı, Akçaöreni saymıyom.. Alın o goyunları (.......... )yerinde güdün.

HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları