GENEL HABERLER

BURSASPOR’U ERTUĞRUL SAĞLAM’IN AHI MI TUTTU

16-05-2017
Ertuğrul Sağlam ahlak ve edep yönünden tartışma götürmez, Türk futbolunun yetiştirdiği müstesna bir insandır. Bursa’yı şampiyon yaparak bir Anadolu takımına unvan kazandırmış, tüm Türkiye’nin sevgi ve takdirini kazanmış bir makbul insandır.

.
    Ancak ne hazindir ki, Bursa taraftarları Ertuğrul’un kıymetini bilmemiş, ikinci kez takımın başına geldiğinde kendi suçlarını ve eksikliklerini Ertuğrul’a yükleme cüretini göstermişlerdir.
• Oysa takım dağılmış, 5 as futbolcusu başka takımlara transfer olarak Bursaspor’un kaburgası kırılmış ve yürümeye dermanı kalmayan bir takım hüviyetine bürünmüştü. Buna rağmen takımı toparlamaya çalışmış, zor şartlar altında geriye kalan futbolcularla başarıya koşma gayreti gösterirken  Bursaspor’un azgın taraftarları  gerçekleri görmezlikten gelerek sahada yöneticileri ıslıklayıp yuhalarken-istifaya davet ederken- Ertuğrul Sağlama da böylesine cüretsiz ve edepsizce cümleler sarfedip istifaya çağırmışlardır. 
• Oysa bir insanda öncelikle vefa duygusu olması lazım. Bu Bursa taraftarı Ertuğrul Sağlam’ın takımlarını şampiyon yaptığını unutmuşlar, onlarca orta halli futbolcuyu meşhur yapıp başka takımların transfer etmelerini ve dolayısıyla kulübün kasasına yüzbinlerce doların girmesini sağlamıştır. 
• Gelin görün ki, Bursaspor bütün gayretler ve yeni yeni antrenörler denemesine rağmen başarı sağlayamadığı gibi aynı zamanda ligin dibine adeta demir atıp düşme noktasının biraz üstünde ürkek ve korkak bir pozisyonda geleceğinden ümitsiz bir şekilde beklemeye geçmiştir.
• Böyle bir pozisyonda olan Bursaspor’un halini gördükten sonra, Ertuğrul Sağlam’ı yuhalayan-istifaya davet eden zibidiler acaba Ertuğrul’un ahının tuttuğunun fakında mıdırlar ?... 
• O muhteşem dediğimiz taraftar kitlesi ne kadar bağırırsa bağırsın, ne kadar çırpınırlar ve korku içinde yaşam mücadelesi verirlerse versinler Ertuğrul Sağlam ile helalleşmeden asla başarılı olamazlar.
    ERTUĞRUL SAĞLAM’IN YUHALANDIĞI VE GÖZ YAŞLARI DÖKTÜĞÜ GÜNLERDE MEDYA KURULUŞLARI  BAKINIZ NE GİBİ HABERLE YAPMIŞLARDI 
 
Ertuğrul Sağlam'ın gözyaşları
Bursaspor'a tarihindeki tek şampiyonluğunu yaşatan Ertuğrul Sağlam, ligin henüz 6. haftasında taraftar tarafından istifaya çağrıldı. Buna üzülen Sağlam, yedek kulübesinde ağladı. 29 Eyl 2015 
    Atatürk Stadı'nda oynanan maçın 70. dakikasından itibaren Bursaspor taraftarları, yönetim ve teknik heyet aleyhine tezahüratlar yapmaya başladı.
    Yeşil-beyazlı takım karşılaşmanın 83. dakikasında Necid'in golüyle 1-0 öne geçerken, taraftarların protestoları devam etti.
   Ertuğrul Sağlam, bitime 5 dakika kala kendisine yönelik "istifa" tezahüratlarına, eliyle maçın bitimine az bir zaman kaldığını gösterip, "bekleyin" karşılığını verdi.
Uzatma bölümünü yedek kulübesinden izleyen Ertuğrul Sağlam'ın ağladığı görüldü.
   Bursaspor'a tarihindeki tek şampiyonluğu yaşatan Ertuğrul Sağlam'ın takımı Bursaspor, sezona birçok futbolcusunu kaybederek girdi. Neredeyse yeniden kurulan takım sezona kötü başladı.
'Çok fazla konuşamıyorum'
    Ertuğrul Sağlam maçtan sonra açıklamalarda bulundu. Bursaspor'da ilk olarak 2009 yılının ocak ayında göreve geldiğini anımsatan Sağlam, şunları söyledi:
    "Ben ilk devre bitmeden 3. antrenör olarak geldim ve takım o zaman 12. sıradaydı. Biz göreve gelmeden önceki son 10 sezonu sizler daha iyi bilirsiniz. Bir sene küme düşmüş, iki sene alt ligde mücadele etmiş ve kalan 7 sezonda ligi 10'unculuktan daha yukarıda bitirememiş. Kümede kalmayı garantilediğinde, bizim şampiyonluğumuzda olduğu gibi sokaklarda konvoylar yapılıyordu. Oradan bu takım şampiyon oldu, üçüncü oldu, kupa finali oynadı. Şampiyonlar Ligi'nde oynadı, Avrupa kupalarında mücadele etti."
   Bu başarılar nedeniyle Bursa şehrinin kendi hayatında çok farklı bir yeri olduğuna işaret eden Sağlam, şöyle devam etti:
     "Umuyorum ki Bursaspor'a gerçekten gönül veren insanların da gönlünde bizim farklı bir yerimiz vardır. Bugün hakikaten benim için zor bir durum. (Bir grup taraftar) diyeceğim ama bu protesto stadın geneline yayıldı. Hayatımda ilk defa bir taraftar grubu beni istifaya davet etti. Ne acıdır ki bu da Bursaspor taraftarı oldu. O yüzden çok fazla konuşamıyorum. Bugünkü galibiyet 3 puan kazandırdı, bizi 3-4 basamak yukarı çıkardı ama bizim için de acı bir gün oldu. Üzgünüm, konuşamıyorum da. Bunları ifade etmek çok zor geliyor bana ama demek ki yaşayacakmışız."
 
Etiketler : BURSASPOR’U - - ERTUĞRUL - SAĞLAM’IN - AHI - MI - TUTTU - -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları