GENEL HABERLER

BUGÜNKÜ ŞEHİT SAYIMIZ 7'YE YÜKSELDİ

10-02-2018
Afrin’den peş peşe acı haberler gelmeye başladı. 5 şehit 9 yaralımız var. Ancak düşürülen helikopterdeki iki şehidimizle beraber bugünkü şehit sayımız 7'ye yükseldi.

.
 
(ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNE SABIR VE METANET, YARALILARIMIZA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUZ. )
 
Afrin'den peş peşe acı haberler geliyor. TSK'dan yapılan ilk açıklamada, Afrin'de devam eden operasyonlarda 3 askerin şehit olduğu ve 5 askerin de yaralandığı duyuruldu. TSK yapılan ikinci son dakika açıklamasında 2 askerin şehit olduğu 4 askerin ise yaralandığı duyuruldu.
TSK’dan yapılan ilk açıklamada şöyle denildi:
 
Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'de devam eden operasyonlar esnasında 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.
 
Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”
 
TSK’DAN İKİNCİ AÇIKLAMA
 
TSK’dan akşam saatlerinde ikinci bir açıklama daha geldi. Gelen son dakika açıklamasında şöyle denildi:
 
Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 10 Şubat 2018 tarihinde, Afrin'de devam eden operasyonlar esnasında 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.
 
Söz konusu operasyonlarda PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensubu en az 11 teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edilmiştir.
 
Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri için süratle tahliye edilen yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”
Etiketler : BUGÜNKÜ - ŞEHİT - SAYIMIZ - 7'YE - YÜKSELDİ -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları