BU HALE DÜŞEN CHP Mİ MİLLETİN DERDİNE DERMAN OLACAK ?

03-05-2017
Bir kez daha ahnladım ki bu CHP ile yolculuk devam etmez. Her kafadan bir ses çıkması anormal sayılmaz ama aklın ve mantığın kabul etmediği söylemler ileri sürüyorlar. Mesela sayın Baykal 2019 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için...

.

Aklın ve mantığın kabul etmeyeceği bir husus... Demek istiyor ki, CHP genel başkanı genel kurulu toplasın, yeniden genel başkanlığa aday olacaksa olsun ama aynı zamanda Cumhurbaşkanı adayı da olsun...     Peki sayın Baykal diyelim ki CHP Genel Başkanlığından istifa etti ve Cumhurbaşkanı adayı oldu, kazanabilecek mi?..Diyelim ki sen cumhurbaşkanlığına aday oldun kazanabilecek misin?.. Sen bu cesareti nereden buluyorsun Allah aşkına !.. Bazı çevrelerin dediği gibi gerçekten sayın Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan'a yine yağdanlık mı yapacaksın yoksa !..  ( Mehmet Akyol ) 

 

CHP'li Sağlar'dan disiplin soruşturması yorumu

 

 
CHP'li Sağlar: İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum
CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, MYK kararı ile hakkında disiplin süreci başlatılma tavsiyesi verilmesine ilişkin, "İhraç edilebilirim hiç önemli değil korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum. Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim. Bu kadro değişmelidir. Karar verebilecek heyecanlı, iddialı, iktidar yapacağım diyecek insanlar iş başına gelmeli. Korkmamalıyız. Halk sokakta CHP'nin gençliği sokakta biz çıkmaktan korkuyoruz birisine bir şey olursa. Bir arayışta değilim yuvam belli. CHP'nin herkesi kucaklayarak iktidar olabileceklerini göstermek istiyorum. 2019 ölüm çizgisi CHP iktidar olup anayasa değiştiremezse bir daha seçim ile gelen diktatörler artık seçim ile gitmezler. Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim" dedi. 

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar MYK kararı ile hakkında disiplin süreci başlatılma tavsiyesi verilmesini CNN Türk Canlı yayınında değerlendirdi. Sağlar, karardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek şöyle konuştu: "Söylediklerimin hepsinin arkasındayım. Korkmadan var olan bir gerçeği ortaya koymak istedim. Bunlar 'yanlış' denilmiyor sadece 'neden' deniliyor. Türkiye'de bir korku imparatorluğu var kimse düşündüklerini ifade edemiyor

KORKMUYORUM DOĞRU BİLDİĞİMİ SÖYLÜYORUM İHRAÇ EDİLEBİLİRİM HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL

Ben cesaretle söylüyorum. İhraç edilebilirim hiç önemli değil. 'Partinin kapısının önüne koyarız' dediler. Partinin kapısının önü ülkemin topraklarının önüdür. Bu topraklarda yaşayan yurttaşlarım için varım. Korkmuyorum doğru bildiğimi söylüyorum. Benim yanlış olduğumu bana söylesinler. Niye şu medyada konuştun suçu ile gelmesinler. 

KORKMUYORUM KİME GÖZDAĞI VERİYORLAR BİLMİYORUM. GÖZDAĞI ALACAK BİRİSİ DEĞİLİM

Korkmuyorum kime gözdağı veriyorlar bilmiyorum. Gözdağı alacak birisi değilim. Doğru bildiklerimi söyleyeceğim. Ekmeleddin İhsanoğlu 2014 cumhurbaşkanı adayı. Kim seçti? O güne bugüne geldik rejim değişti. 

EKMELEDDİN İHSANOĞLU, RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I CUMHURBAŞKANI YAPTI

Ekmeleddin İhsanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yaptı. Anayasa fili olarak askıya alındı. Bugün değişen anayasa ile rejim değişti. 

2019 ÖLÜM ÇİZGİSİ CHP İKTİDAR OLUP ANAYASA DEĞİŞTİREMEZSE DİKTATÖRLER ARTIK SEÇİM İLE GİTMEZLER

2019 ölüm çizgisi. Oraya geldiği andan itibaren Türkiye eğer CHP genetik solcu olan bu ülkenin kurulmasına neden olan o misyondan gelen CHP, eğer 2019'da iktidar olup anayasa değiştirip tekrar çağdaş demokratik parlamenter sistemi eşitliği, özgürlüğü, kuvvetler ayrılığını getirecek bir 
anayasa yapamazsa bir daha seçim ile gelen diktatörler artık seçim ile gitmezler. 

ATI ALAN ÜSKÜDAR'I DEĞİL, MALI DAVARI ALAN BEŞİKTAŞ'A GEÇMİŞ OLUR

Atı alan Üsküdar'ı değil, malı davarı alan Beşiktaş'a geçmiş olur. O zaman da köprüler yakılmış olur. Köprülerden kastım budur. Beşiktaş'a geçildiği zaman artık geri dönüşü olmayan yol demektir. 

CHP DEĞİŞEREK TÜRKİYE'Yİ DEĞİŞTİRMELİ. CHP'DEKİ, KORKU İMPARATORLUĞUNU YIKACAK KARARLILIK OLMALI

CHP değişerek Türkiye'yi değiştirmeli. CHP'deki korku imparatorluğunu yıkacak kararlılık olmalı. CHP'nin hedefi, 2019'dur. Hakkımda verilecek karara saygım sonsuz. Düşüncelerimden, kararlı yürüyüşümden vazgeçmeyeceğim. 

BU KADRO DEĞİŞMELİ HEYECANLI, İDDİALI, İKTİDAR YAPACAĞIM DİYECEK İNSANLAR İŞ BAŞINA GELMELİ

30 yıldır dik durdum. CHP'nin iktidar olmasını istiyorum. CHP bunları söyleyenleri atarak bir yere varamaz. Bu kadro değişmelidir. Karar verebilecek heyecanlı, iddialı, iktidar yapacağım diyecek insanlar iş başına gelmeli. Korkmamalıyız. 

HALK SOKAKTA CHP'NİN GENÇLİĞİ SOKAKTA BİZ ÇIKMAKTAN KORKUYORUZ 

Halk sokakta CHP'nin gençliği sokakta biz çıkmaktan korkuyoruz birisine bir şey olursa. Gezi direncinde bedel ödedi insanlar. Ama sonunda yaşam biçimlerimize sahip çıktık. 

HAYIR KAZANDI. YSK VE İKTİDARDAN HESAP SORMALIYIZ

Hayır kazandı. YSK ve iktidardan hesap sormalıyız. Bu hesabı soracak cesaret gerekiyor. Beni korkutursanız, bu iktidara hesap soramazsınız. Korkmuyorum iktidara hesap soracağız. 

BİR ARAYIŞTA DEĞİLİM YUVAM BELLİ

Bir arayışta değilim yuvam belli. CHP'nin herkesi kucaklayarak iktidar olabileceklerini göstermek istiyorum." 

"DENİZ BAYKAL İLE AYNI GÖRÜŞTE DEĞİLİM" 

Sağlar, CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile aynı görüşte olmadığını da ifade ederek partili cumhurbaşkanına karşı olduğunu dile getirdi. Sağlar, "Anayasayı değiştirdiğimiz anda tek adam yönetimi biter. Bunu yapmak samimiyet ister. Bu hedefte bu kadro olmalı" dedi.
Hakime TORUN / ANKARA (DHA)

 

Etiketler : BU - HALE - DÜŞEN - CHP - - MİLLETİN - DERDİNE - DERMAN - OLACAK - ? -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları