BM’deki zirveyi Türkiye'den Kimse Yok Mu Derneği temsil etti

26-09-2015
Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesi 160 ülke liderinin katılımı ile New Yorkt’ta devam ediyor.

.

     Tüm dünyada insanlığın refahını sağlama ve yoksulluğu ortadan kaldırmaya yönelik 17. sürdürülebilir kalkınma hedefleri kabul edildi.
    Yoksulluğu sona erdirme, açlığı bitirme, sağlıklı bireyler yetiştirme, nitelikli eğitim sağlıma, toplumsal cinsiyet eşitliği, temiz su, hijyen ve halk sağlığı, erişilebilir ve temiz enerji, insana yakışır iş ve ekonomik büyüme, sanayi, inovasyon, alt yapı, eşitsizliklerin azaltılması, sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları, sorumlu tüketim ve üretim, iklim ve eylem, sudaki yaşam, karasal yaşam, barış ve adalet, hedeflerin gerçekleşmesi için ortaklıklar gelecek 15 yıl için alınan kararlar Birleşmiş Milletler tarafından kabul edildi.
160 devlet liderinin katıldığı zirveye 607 Sivil Toplum Örgütünün kabul kabul edildi. Her gün 50 STK’nın katılabildiği zirvede Birleşmiş Milletler Ekonomik ve Sosyal Konseyi Danışman üyeliğine sahip olan Kimse Yok Mu derneği de Türkiye’den programa katılabilen 3 STK’dan biriydi.
Kimse Yok Mu’yu temsilen New York’ta Birleşmiş Milletler genel merkezinde Sürdürülebilir Kalkınma Zirvesine katılan dış ilişkiler sorumlusu Emrah Akgül, ‘Daha öncede BM Kalkınma hedefleri için online toplantılara katılıp katkı yaptık. Bu hedefler doğrultusunda program ve paneller düzenleyip, ortaklıklar gerçekleştirdik. 2015 kalkınma hedeflerinin gerçekleştirilmesi adına bundan sonrada kurum olarak çalışmalarına hız kesmeden devam edecek ve Birleşmiş Milletler ile koordineli çalışmayı sürdüreceğiz.’ dedi..

Etiketler : BM’deki - zirveyi - Türkiye'den - Kimse - Yok - Mu - Derneği - temsil - etti -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları