BİR KADIN GİRİŞİMCİ DAHA KENDİ İŞİNİN PATRONU OLDU

17-06-2014
Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan, Keçiören TOGEM, KOSGEB ve Keçiören Belediyesi’nin de destek verdiği 1071 kadın girişimciye kendi işlerini kurma imkanı tanıyan proje sayesinde bir kadın girişimci daha kendi işyerini açtı.

.

“Nevrin’in Keçe Sanatı” adlı işyerinin açılışına Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak, Keçiören TOGEM Başkanı Dr. Ayten Aydın ve çok sayıda vatandaş katıldı. Proje kapsamında bir işyerinin daha açılışını gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, “Bize düşen insanlarımızın önünü açmaktır. Bu proje ile girişimci kadınlarımız kendi işyerlerini kuruyorlar. Aynı zamanda da kendi dışındaki bir kişiye daha iş sağlayarak istihdam kapısını açıyorlar. Proje sadece Keçiören’i değil, tüm Ankara’yı kapsıyor. Her nerede yaşarsa yaşasın insanımızın hayatına güzellik katmak bizim görevimizdir. 1071 projesinde ‘durmak yok yola devam’ diyoruz” dedi.

Keçiören TOGEM Başkanı Aydın ise, “Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayesinde ve Keçiören Belediyesi’nin ev sahipliğinde başlatılan bu projeye desteklerinden dolayı sizlerin huzurunda bir kez daha Başkan Mustafa Ak’a teşekkür ediyorum” diye konuştu

CESARETTİM ARTTI VE SOSYALLEŞTİM

Kendi iş yerini açmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden 49 yaşındaki Nevrin Kanat, “Bu işi hobi olarak yapıyordum. 1071 Kadın Girişimci Projesi ile cesaretim arttı ve sosyalleştim. Keçiören Belediyesi ve Keçiören TOGEM sayesinde daha çok şey yapacağıma ve daha fazla yol alacağıma inandım. Başkanım Mustafa Ak’a bizlere verdiği destekten ve bu mutlu günümde açılışımıza katıldığı için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açılış sonrasında ise Keçiören TOGEM Babalar Günü’nü kutlamak için Başkan Ak’a pasta sürprizi yaptı. Başkan Ak’ın kestiği pasta davetlilere de ikram edildi.

Etiketler : BİR - KADIN - GİRİŞİMCİ - DAHA - KENDİ - İŞİNİN - PATRONU - OLDU -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları