GENEL HABERLER

Bir ayıp daha...Bank Asya'ya polis baskını

03-02-2015
Bank Asya'ya polis baskını 3 Şubat 2015, Salı 21:57 Bank Asya Genel Müdürlüğü'ne polis eşliğinde baskın yapıldı.

.


Türkiye'nin en güvenilir finas kurumlarından biri olan Bank Asya'nın genel müdürlük binasına polislerle baskın yapıldı. Polislerin ne için geldiği ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ülkenin en büyük katılım bankalarından biri olan kuruluşu batırmak için, 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonlarının ardından pek çok kez operasyon düzenlenmişti.

Gazeteci Ufuk Şanlı: El koyma yok, kayyum atama var

Gazeteci Ufuk Şanlı, Bank Asya'ya el konuldu şeklinde yandaş medyada algı operasyonu oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. Bank Asya'ya el konulmadığını, amacın panik oluşturularak mevduat sahiplerinin bankadan paralarını çekmesi için algı oluşturmak olduğunu vurguladı. Yapılanın tam anlamıyla hukuksuz olduğunun altını çizen Şanlı, "Keyfi bu hareketin bedelini tüm Türkiye'nin bedelini Ödeyecek." dedi.

DSP Genel Başkanı Masum Türker: Halk, Bank Asya'nın önüne birikmemeli

Halkımıza çağrı  yapıyorum, paniklemeyin. Hiç bir şey yapamazlar. Paranızı çekmenize gerek yok. Halkımızın tümüne şunu diyorum, bugün Bank Asya'ya yarın size. Haklarınıza sahip çıkın.

Gazeteci Gültekin Avcı: Tamamen hukuksuz

Bank Asya hakkında BDDK'nın 2013 Aralık ayı değerlendirme raporu var. Sorun yok. Kent Bank'ta olduğu gibi bu hukuksuz saldırı AİHM'den döner. Kent Bank'a el koyma işlemi AİHM'ye bile  varmadan Danıştay'dan geri dönmüştü. Bank Asya'ya el koyma çabası da tamamen hukuksuz.

Fuat Avni kumpası deşifre etmişti

Twitter fenomeni FuatAvni akşam saatlerinde attığı twitterler Bank Asya'ya kurulan kumpası deşifre etti. Atılan twitlerden saatler sonra Bank Asya genel müdürlüğüne polis eşliğinde gelenler oldu.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan sonra Bank Asya'ya yönelik algı operasyonlarına bir yenisi daha eklendi.  Twitter fenomeni FuatAvni'nin saatler önce atmış olduğu twit'lerde belirttiği gibi Bank Asya Genel Müdürlüğü'ne adeta polis baskını yapıldı.

İşte Fuat Avni'nin o twitleri;

1. Yezid, dün Muttalip Ünal'ı Saray'a çağırdı.

2. 'Bankasya'yı TMSF'ye devretmeyi beceremediniz. O zaman devir algısı oluşturacak bir bahane bulun ve banka yönetimine el koyun' dedi.

3. Muttalip'e milletvekilliği sözü verildi.

4. Toplantıda bankanın yeni yönetim kurulu üyeleri de kararlaştırıldı.

5. Havuz medyası yarın yönetime değil de hisselere el konulmuş gibi yalan manşetlerle çıkacak.

6. Havuz medyasının yalan manşetleriyle halkta bankanın fona devredildiği havası oluşturulacak.

7. Bu yöntemle halkta panik havası oluşturularak, ciddi miktarda ve ani mevduat çekilişi hedefleniyor.

8. Sonraki aşamada ise çekilen mevduatlar bahane edilerek, bankanın gerçekten Fona devri planlanıyor.

9. Yezid'e, bu bahaneyle bankaya işlem yapılmasının bankacılık açısından büyük risk taşıdığı ve örneğinin olmadığı söylendi.

10.Bürokratlar, Yezid için 'Hiçbir belgede imzası yok, sadece talimat veriyor, Muttalip de dokunulmazlık alacak, olan bize olacak' diyorlar.

Etiketler : Bir - ayıp - daha...Bank - Asya'ya - polis - baskını -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları