GENEL HABERLER

BİR ANKARALI OLARAK BU ADAYLARDAN ÜMİTLİYİM

07-03-2019
Ankara, geride bıraktığımız dört seçim döneminde önemli olumsuzluklar yaşadı. Buna mukabil hizmet itibarı ile de hak ettiği yatırımlardan nasibini alamadı.

.
          Ankara, geride bıraktığımız dört seçim döneminde önemli olumsuzluklar yaşadı. Buna mukabil hizmet itibarı ile de hak ettiği yatırımlardan nasibini alamadı. Başkentliler olarak öyle dramatik olaylar yaşadık ki, kavga, kargaşa, fitne, fücur, yalan, dolan, dedikodu, samimiyetsizlik, menfaat, çeteleşme, adam kayırma, aşırı israf ve masraf hat safhaya ulaştı.
Atatürk Orman Çiftliği arazisi gasp edilip milyarlarca para harcanıp Ankara’nın başına dert olan  Ankapark denilen melun oyuncakçı dükkanları yapıldı. Söylenecek çok olumsuz şey var ama bize göre fevkalade garip olan birkaç husus var ki yürekler acısı..
     Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkentinde tam 24 yıldır milli futbol müsabakası yapılmadı, çünkü stadımız yoktu, halen de FİFA kurallarına uygun bir stadımız yok. Rize’de var bizde yok. Yapılacakmış. Doğrudur kesinlikle yapılacak ama şimdi sormak istiyoruz; “ şimdiye kadar neden yapmadınız ? “  Kesin olarak ifade edebiliriz ki, böyle bir dram dünyanın hiçbir ülkesinde yaşanmamıştır, yaşanmayacaktır. Ankara şehrinin meydanını yok ettiler yeni bir meydan da yapmadılar. En önemli talihsizliğimizi ifade edelim mi?...
    Oy kaygısı ile çok büyük bir günah işlendi. “ Büyükşehir Belediye Yasası ile köylerimiz mahalle yapıldı.” Her şey bir tarafa, bu kanunla köylerimizin hürriyetleri alındı, köy odaları-köy konakları alındı, köy tüzel kişiliğine ait ne varsa hepsi alındı. Köyüne ev yapmak isteyen vatandaşlarımızdan yüklü meblağlarda para tahsil ediliyor. Hayvancılık yapmak isteyenlere bin bir zahmet veriliyor. Bunlara benzer olumsuzluklar yözünden toprak köylüye, köylü de toprağa daraldı. Üretim azaldı. Hayvancılık bitme noktasına geldi.
     Her şeyden önemlisi moraller bozuldu. Sapı-samanı, patatesi-soğanı, nohutu-kurufasulyeyi, eti, sığırı-davarı (vs) ithal eder olduk. Tarım ülkesi olarak bilinen ülkemizde tarım ve hayvancılık bitirildi. Şimdi akılları başlarına geldi ama ne çare !... Dahası.. Evet daha da önemlisi, Başkente layık tek bir yatırım yapılmadı. Örneğin İstanbul’a yapılan çılgın projelere benzer bir tek proje hayata geçirilmedi. Mustafa Tuna’nın göreve gelmesi ile birlikte düzen kurulmaya çalışıldı. Yüzeysel olarak da olsa bazı olumsuzluklar bertaraf edildi, bazı çirkinlikler ortadan kaldırıldı.

    Ancak daha iyisini yapmak için zaman kâfi gelmedi. Planlarını ve düşüncelerini hayata geçirme fırsatı bulamadı ve seçimler gelip çattı.İnşaallah seçimler hak ve hakkaniyet içinde şaibeye karışmadan yapılır da 1 Nisan itibarı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara yeni ‘ şehri emin’ ine kavuşur. Başkentlilerin-Ankaralıların Hakk yardımcısı olur inşaallah. İnanıyoruz ki ister Mehmet Özhaseki seçilsin, isterse Mansur Yavaş seçilsin hangisi seçilirse seçilsin inanıyoruz ki her ikisi de Ankara’ya en iyi şekilde hizmet verecektir. Biliyor ve inanıyoruz ki, “ Ankara’dan doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır. “                               

                                    MEHMET AKYOL 

Etiketler : BİR - ANKARALI - OLARAK - BU - ADAYLARDAN - ÜMİTLİYİM -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları