Bilgi Evleri’nde İzcilik Eğitimi

14-06-2014
Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü ASİLDER Mamak Temsilciliği, Mamak Belediyesi Bilgi Evlerinde izcilik tanıtım faaliyetlerine başladı.

.

Peyami Safa, Başak, Yunus Emre, Kıbrısköy, Kutludüğün, Demirlibahçe ve Tenzile Erdoğan Bilgi Evinde verilen eğitimlerin sekizincisi Yeşilbayır Bilgi Evi’nde gerçekleşti. Asilder Mamak Şube Başkanı Seyfullah Erdal Kiraz tarafından verilen seminerde öğrencilere izciliğe girişten, oba’ya, and içme törenlerinden gezi ve seminer programlarına kadar bütün detaylar anlatıldı. İzciliğin çocukların küçük yaşta çevre bilinci kazanmasını sağlayan bir faaliyet olduğunu belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “İzcilik ruhunun en önemli yanı disiplinli ve çevreye duyarlı olmaktır. İzcilik, diğer sporlardan farklı olarak fedakârlık ve gönüllülük ister. İzci çocuklarımız çevre bilincini yaşayarak öğreniyorlar. Yaşadıkları çevreyi koruyor, temizliğe özen gösteriyorlar” dedi.

 

Gönüllü yavrukurtlar geliyor

Asilder’in 13 bilgi evinde periyodik olarak uygulayacağı izcilik çalışması kapsamında 7-11 yaş arası öğrenciler yavrukurt, 11-15 yaş arası oba grubu ve 15-18 yaş aralığında bulunan öğrenciler ergen izci olarak sınıflara ayrıştırılacak. Dağda nasıl hayatta kalınır, yön nasıl bulunur, pusula nasıl kullanılır, vahşi hayvanla karşı karşıya kalındığında neler yapılır gibi eğitimlere tabi tutulacak öğrencilere ayrıca izci andı, izci türesi, oba, izci toplantıları da uygulamalı olarak öğretilecek. Öğrenciler çeşitli spor dallarından faydalanırken, kültürel yarışmalar, seminerler, eğitim kampları, yaz-kış kampları ve konferanslardan da faydalanabilecek. Çalışmaların sonunda gönüllü öğrencilerden izci grupları oluşturulacak.

Etiketler : Bilgi - Evleri’nde - İzcilik - Eğitimi -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları