BEYPAZARI'NDA MUAZZAM DEĞİŞİM !..

27-02-2019
AYAŞ, GÜDÜL, BEYPAZARI VE NALLIHAN'DA SEÇİMLERİN BOYUTU BEKLENİLDİĞİNDEN DE ÖTEDE, MANSUR YAVAŞ RÜZGARI TÜM YÖREYİ SARMIŞ DURUMDA

.
* Okurlarımız bize soruyorlar ve diyorlar ki; " Geçen seçimlerde olduğu gibi tahmin ve tahlillerde bulunmuyorsunuz, oysa biz sizden seçimlerde aydınlatıcı bilgiler ve tahminler-tahliller almaya alışmıştık. “
 
* Biz de bunun üzerine çalışmalarımızı başlattık. Ayaş, Güdül, Beypazarı, Nallıhan ilçelerinde yüzeysel bir araştırma yaptık. Beypazarı'nda AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin mitingi ardı. O nedenle gezimiz ve yaptığımız araştırmalar o kadar ilginç ve verimli geçti ki anlatılamaz.
 
* Nallıhan'da fevkalade öne çıkan bir gizlilik var. İnsanlar konuşurken korku çemberi ile sarılmış gibiler. Güdül ile Ayaş'ta bile böyle. Ekonomik ve piyasalarla ilgili konuşuyorlar ama iş siyasete gelince çekincelerini hemen ortaya koyuyorlar.
 
* Ancak Beypazarlıların bu seçimlerde dili çözülmüş, Mansur Yavaş diyorlar başka bir şey demiyorlar.Geçen yerel seçimlerde konuşmaktan imtina ediyorlardı ama bu seçimlere yönelik o kadar cesurane hareket etmeye başlamışlar ki sormayın gitsin.  
 
İsim isim, resim resim ve de telefon numaralarına kadar aldık. Kimsede korku kalmamış. “Geçen seçimlerde hemşerimize oy vermediğimiz için pişmanız, bu seçimlerde borcumuzu ödeyeceğiz “ ifadesini kullanırken gözleri parlıyor.
 
    Bu düşünce yapısı şehir merkezinden pazar yerine kadar uzanıyor… Hepsi ağız birliği yapmışçasına yüreklice, yiğitçe, seslerinin çıktığı kadar adeta avaz avaz bağırıyorlar Mansur Yavaş diye.
 
   Arkadaşlarımız Hüsamettin Akçapınar ve Hasan Temiz Beypazarlıların hemşerilerine böylesine sahip çıkmaları, cesurane bir şekilde tavır sergilemeleri karşısında “ mest olduk “ ifadesini kullanıyorlar.
 
    Beypazarı esnafı ve pazar satıcılarının tahmini ortalama oranı Mansur Yavaş'ın seçimlerde  % 65  oy alacakları yolunda. Bu durumda  AK Parti adayı Mehmet Özhaseki'nin Beypazarında şansı yok. Nallıhan, Ayaş ve Güdül'de ise Mansur Yavaş önde görülüyor. Hatta Ayaşlılar o kadar iddialı konuşuyorlar ki benimle iddiaya girmeye bile kalkıştılar. 
 
    İlçe belediye başkan adayları üzerinde de nabız yokladık. Beypazarında durum  karmakarışık. Mevcut başkan Tuncer Kaplan'ı eleştirenlerin sayısı bir hayli fazla.  Etrafı ve yolculuk yaptığı arkadaşları ile bile dargın olduğunu iddia edenler var. Partinin eskiden ilçe başkanlığını yapmış isimlerin bile asla Tuncer Kaplan'a oy vermeyeceklerini birçok kişiden duydukça hayretler içinde kaldık. Bazıları da adli soruşturmasının olduğunu, hırçın ve geçimsiz tavırları ile insanların memnuniyetini kaybettiği iddiasında bulunanlar mevcut. Bir de adli soruşturmalar geçirdiği, bazı iddiaların olduğunu söz konusu yapıyorlar ki bu da ayrı bir handikap. 
    İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık 'ın daha mülayim olduğu, Beypazarı'nda kavga ve çekişmelerden, dedikodulardan bıkıp usanan vatandaşların oylarını İyi Parti'nin adayı Veysel Ayık'a vereceklerini ifade edenler bir hayli fazla. 
     Bir diğer aday İbrahim Demir için ise bir beypazarlı vatandaş " Beypazarı'nın ilk imar ve ihya çalışmalarını yapan İbrahim Demir'dir, Beypazarlıların ona minnet borçları var  " ifadesini kullanırken oyunu vermek için bir nevi İbrahim Demir'i işaret ettiği görülüyor. Ancak İbrahim Demir'in seçilmek için pek fazla şansı yok gibi, yine de ümit kesilmez tabii. 
    Mehmet Akyol / Fotoğraflar: Hüsamettin Akçapınar- Hasan temiz 
 
     Haber ve fotoğraflar, Başkentliler Haber ve Mehmet Akyol’un Facebook adreslerinde, ankarameclisihaberleri.com ,             www.baskentlilerhaber.com , www.turkiyeanadoluhaber.com  da .
 
 
 
Etiketler : BEYPAZARI'NDA - MUAZZAM - DEĞİŞİM - !.. -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları