GENEL HABERLER

BEYPAZARI FESTİVALİ BAŞLIYOR

05-09-2018
BEYPAZARI TADINDA FESTİVAL…-BU YIL 24.’SÜ DÜZENLENECEK OLAN “ULUSLARARASI BEYPAZARI VE YÖRESİ, TARİHİ, KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ”, 6-9 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAK

.
 
 
    -ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA DÜZENLENECEK FESTİVAL; YÖRESEL İKRAMLARDAN KONSERLERE, SERGİLERDEN YARIŞMALARA KADAR BİRÇOK ETKİNLİĞE DE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
 
-FESTİVALE, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. MUSTAFA TUNA DA KATILACAK
 
         Her yıl büyük bir coşkuyla kutlanan ve bu yıl 24.’sü düzenlenecek olan “Uluslararası Beypazarı ve Yöresi, Tarihi, Kültür ve Turizm Festivali”, 6-9 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın da 8 Eylül Cumartesi günü katılacağı festival, dört gün sürecek.
 
    Etrafı çam ormanlarıyla çevrili, kültür ve sağlık turizminin Başkenti olarak gösterilen Beypazarı ilçesi, temiz havası ve zengin termal su kaynaklarıyla turizm sektöründe de giderek parlıyor.               
 
ZAMANIN DURDUĞU İLÇE: BEYPAZARI     
 
           Anadolu yaşam kültürünün güzelliğini ve inceliğini günümüze taşıyan Beypazarı, tüm misafirperverliği ile “Zamanın Durduğu Yer” sloganıyla Türkiye’nin her bölgesinden misafirleri ağırlamaya hazırlanıyor.
 
           Beypazarı’nın hem yurtiçinde hem de yurtdışında tanıtımını sağlamak amacıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek festivalde; konserlerden sergilere, yöresel ikramlardan yarışmalara, tarih, kültür ve turizm tanıtım stantlarından animasyon gösterilerine kadar çeşitli etkinlikler yer alacak.
 
  Sokak sanatçıları kadar Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği ve Türk Pop Müziği sanatçılarının da katılacağı festival, dostluk yürüyüşü ile taçlanacak.
 
Bulgaristan, Makedonya, Gürcistan, Azerbaycan’ın Folklor Grubu ile katılacağı festivalde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Senegal ve Türkmenistan da stant açacak. Festival boyunca hem yerli hem de yabancı konuklara, Osmanlı şerbeti ikramı ile balon dağıtımı da yapılacak.
 
24. ULUSLARARASI BEYPAZARI VE YÖRESİ, TARİHİ, KÜLTÜR VE TURİZM FESTİVALİ ETKİNLİK PROGRAMI:
 
6 Eylül Perşembe
 
Saat 16.00: Hırkatepe Köyü (Gazi Gündüzalp Türbesi) Ziyareti
 
Yörük Çadırı Ziyareti, Şerbet ve Lokum İkramı, Beypazarılı Okçuların Hedefe Ok Atma Gösterisi, Hükümet Konağı Önünden Hanlarönü Meydanına “Dostluk Yürüyüşü”
 
Saat 19.00-23.00: Mehteran Gösterisi, Ankara Seğmen Ekibi’nin Karşılama Gösterisi, Yerel sanatçılar konseri, Kahramanlık Türküleri (Ankara Büyükşehir Belediyesi)
 
7 Eylül Cuma
 
Saat 14.00-24.00: Folklor Ekipleri Gösterileri, Çocuk Eğlence Gruplarının Gösterisi, Yarışmalar, Yöresel Kıyafet Defilesi, Mehteran Gösterileri, Kent Orkestrası, Sokak Sanatçıları
 
Saat 21.00: TRT Akşam Sefası Programı (Canlı Yayın)
 
8 Eylül Cumartesi
 
Saat 11.00: Protokol Açılışı
 
Saat 12.00-21.30: Çeşitli Etkinlikler, Yerli ve Yabancı Halk Oyunları Gösterileri
 
Yerel Sanatçılar ve Çocuk Eğlence Grupları, Bando Ekibi Gösterileri (Bursa Büyükşehir Belediyesi)
 
Saat 21.30: Mustafa Yıldızdoğan Konseri
 
Etiketler : BEYPAZARI - FESTİVALİ - BAŞLIYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları