GENEL HABERLER

BELGELER YALAN EVEYA SAHTE ÇIKARSA VAY CHP’NİN HALİNE ...

29-11-2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan belgelerle ilgili yine ağız dolusu kem sözler söyledi.

.
      Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Dün grup toplantısında çıktı, yurt dışındaki bir şirkete şu kişi şu kadar milyon dolar para gönderdi diye bir takım yine sözler söyledi. 
     Elindeki bir tomar kağıdı sallayarak da ‘işte dekontları da bunlar’ dedi.
Tabi dekont dediği kağıtları, ne gazetecilere ne adli makamlara vermedi. Avukatlar hemen anında kendisine bunu ilgili savcılığa lütfen veriniz, medyaya veriniz dedi. Ve o kağıtların ne olduğunu şimdilik bir kendisi, bir de onları bu zatın eline tutuşturanlar biliyor. Tabi bu zatın ilk iftira atışı değil" diye konuştu. Erdoğan, 'Bu 5 isim asla o şirkete ve yere para göndermiş de değil. Mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Oraya da para gitmedi. Bu yapılan işlemlerde hiçbir sorun yoktur' dedi.
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:
Açılışını yaptığımız 375 eserin milletimize, şehirlerimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm bu eserlerin ülkemize kazandırılmasında emeği geçen bakanlığımızdan işçilerimize kadar teşekkür ediyorum. 
Biz İstanbul'a geldiğimizde İstanbul'a su getirmekle görevli olan İSKİ'nin adı sadece yolsuzluklarla anılıyordu. O zaman bu kardeşiniz de belediyeyi CHP'den almıştı. İSKİ'nin başında da CHP'li belediye başkanının atamış olduğu genel müdürü vardı. Tabi görevden aldık Veysel hocamızı İSKİ'ye atadık, İSKİ'yi Veysel hocamızla ayağa kaldırdık.
O dönemde su istasyonları da kurulmuştu, ellerinde bidonlar oraya giderlerdi. Bugünleri bize kim yaşattı o CHP zihniyeti yaşattı. Ümraniye'de patlayan çöplükte 40'a yakın vatandaşımız öldü. Bu süreç böyle devam ederken iktidara geldik ve gördük ki tam 76 şehrimizde içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Veysel hocamızı bakanlığın başına getirdik. Bgüne kadar yaptığımız çalışmalarla ülkemizde içme suyu meselesini büyük oranda çözdük. 
Eskiden baraj gibi işleri yabancı firmalar yapardı, ülkemizin bu konudaki birikimi çok sıkıntılıydı. Biz yerli ve milli bir anlayışı öne çıkardık anladın mı Kemal?
AK Parti iktidarları döneminde hizmete alınan baraj sayısı 508'dir. Çok ciddi yatırımlar yapıldı. Bu barajlarla hem içme suyu hem de tarımsal sulama konularında yol katettik. Çevrecilikte kimse bizimle yarışamaz. Onlara sormak lazım; kaç ağaç diktiniz. Biz yaptıklarımızla konuşuyoruz. Aynı şeyi İstanbul'da da yaşadık. İstanbul'un ana alterleri tamamen bitikti, süratle oraları ağaçlandırdık. 
Batı teknolojiyi yaratıcısına isyana dönüştürmüş olabilir. Bizim için böyle bir şey söz konusu olamaz. Çıkıp öğretmenlere şu kadar maaş verseniz diye konuşuyorlar. Bizim öğretmenlere verdiğimiz parayı kim verdi?
Kılıçdaroğlu'na sert sözler
Kılıçdaroğlu akşam başka sabah başka, hayatı yalan. Sen SKK'yı nasıl batırdın? Senin bir dikili ağacın var mı? Vereceği cevabı söyleyeyim, onu o dönemin başbakanı yapmalıydı diyecek, çünkü onun nazarında bürokrat işe yaramaz. Senin vergici olman beni ilgilendirmiyor; Türkiye'nin biz geldiğimizde IMF'ye borcu 23.5 milyon dolardı. Artık borcu yok. Biz bir daha IMF'ten borç almadık.
Ey Kılıçdaroğlu; kulağın var duymazsın, gözün var görmezsin, ağzın var doğruyu söylemezsin. Bu ülkeyi bu iktidar kalkındırdı. Tilki yetişemediği üzüme koruk dermiş, bunun örneği Kılıçdaroğlu'dur.
Kılıçdaroğlu'na belge yanıtı
Ben milletimin karşısına bu konularla karşısına çıkmasından utanıyorum. Dün partisinin grup toplantısında çıktı. Bir takım sözler söyledi. Bir takım belgeler gösterdi, şimdilik o kağıtların ne olduğunu bir kendisi bir de ona bu kağıdı verenler biliyor. Elinde bilgi belge olmadan ilk yalan söyleyişi değil. 
İspat et diyorum, ispat et Cumhurbaşkanlığını bırakacağım. Ama sen de CHP'nin başına bela olmaktan çekil. Aynı taktiği CHP'nin eski genel başkanı Baykal'a uygulayarak onu da sıkıntıya soktu, bu adam yaptı. Başka bir televizyon kanalında Erdoğan'ın Baykal'ın kasedini izlediğini gördüm dedi. Kendisini ispata devam ettiğimizde hatırlamıyorum dedi. Çark etti, o yüzden millet ona çarkçı Kemal diyor. Bir ara altın klozet iddialarına kadar aylarca bir sürü yalanı diline pelesenk etti. Doğru olmadığı ortaya çıktı ama özür bile dilemedi. 
CHP'nin şu anda FETÖ'cülükten yargının yakalama kararı çıkardığı iki milletvekili var. 
Şahsımın ve iddialarda adı çeken arkadaşlarımın avukatı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada iddialar yalanlanarak, bu belgelerin savcılığa verilmesi, en azından medya ile paylaşılma çağrısı yaptı. Buradan aynı çağrıyı tekrarlıyorum; madem tüm belgelerin elinde olduğunu söylüyorsun milletimizle ve ilgili mercilerle paylaş git savcılığa teslim eti. 
Bu zat önce şahsımın, çocuklarımın, eniştemin, dünürümün, eski özel kalem müdürüm diye iddia ettiği o şahıs benim hiçbir zaman özel kalem müdürüm olmadı. Zerre kadar sende şahsiyet varsa, Mustafa Gündoğan bana ne zaman özel kalem müdürlüğü yapmış ispat et. Edemezsen de durma artık çekil git. Bu zat bir iş adamıdır. Bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiğini iddia ediyor. Yurt dışında şirket ismi verip rakamlar zikretti. Ticaretle uğraşan birisi yurt dışında da şirket kurar, alır satar, Para havale eder, havale alır. Bunları anlatmanın zorluğunu elbette biliyorum. Bu 5 isim asla o şirkete ve yere para göndermiş de değil. Mevcut şirketlerini satmaları sebebiyle onlara para geldi. Oraya da para gitmedi. Bu yapılan işlemlerde hiçbir sorun yoktur.
İddia edildiği gibi yurt dışına giden tek kuruş yok. Bu zatın söylediği yalan mı? Yalan. Bir kez daha müfteri durumuna düştü mü? Düştü. Yüzü kızaracak mı? Hiç sanmıyorum. Kendisinde manda derisi gibi yüz var. 
'Suriyelilere harcanan 30 milyar dolar'
Bu zat hızla siyaset çöplüğüne doğru yol alıyor. Dün bir de Suriyelilere harcanan 30 milyar doları soruyordu. Bu zatın gezi olaylarında 100 milyarlarca zarara uğrayan Türkiye'nin kayıplarının hesabını sorduğunu duymadım. 15 Temmuz darbe girişiminin zararlarının peşine düştüğünü görmedim. 15 Temmuz'la alakalı da bu zatın en ufak bir derdi yoktur. Bunu da biliniz. Son günlerde aleni ekonomik saldırılar karşısında milletimizin hakkını savunan 2 çift laf ettiğine de şahit olmadık. Kafayı Suriyelilere harcanan paraya takmış. Türkiye Suriyeliler için AFAD eli ile yaklaşık 2.3 milyar dolar. Belediye olarak, 6 milyar dolar, sivil toplum vasıtaları ile 1.2 milyar dolar harcama yapmıştır. Eğitim ve sağlık hizmetleri sınırsız olmuştur. Görevlendirilen personellerin maliyeti vardır. Diğer maliyetler vardır. Suriyelilere sadece kamu kuruluşları yardım etmiyor. Asıl büyük yardımı milletimiz yapıyor. Tüm bunları topladığımızda karşımızda yaklaşık 30 milyar dolarlık bir meblağ çıkıyor.
En insani konulara bile böyle yaklaştığına göre, diğer hususlarda da kafayı bozmuş olmasına şaşırmamak lazım.
İsmi geçen 5 kişi en üst düzeyden zaten davalarını açıp bu adamın yakasından düşmeyecekler. Yargıda bu hak aranacaktır. Ben de ayrıca yeniden bir dava açacağım. Ben de hukukta hakkımızı aramanın peşinde olacağım.
Etiketler : BELGELER - YALAN - EVEYA - SAHTE - ÇIKARSA - VAY - CHP’NİN - HALİNE - ... -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları