GENEL HABERLER

BDP-KCK ve PKK'lılar yine saldırdı, Bilgöl'de 4 ölü.

29-10-2011
Bingöl'de canlı bombalı saldırı: 4 ölü Bingöl'de en işlek yerlerinden olan Genç Caddesi'nde bir kadın terörist üzerine yerleştirdiği bombayı infilak ettirdi. Patlamada, kadın teröristin de aralarında bulunduğu 4 kişi yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 20 kişi de yaralandı. Büyük paniğin yaşandığı olay sonrası yaralılar hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı.

.

Kentin en merkezi yeri olan Genç Caddesi PTT Kavşağı'nda meydana gelen olayda, bir kadın terörist üzerine yerleştirdiği bombayı eczane, otel, mağaza gibi bir çok işyeri ile Ak Parti il binasının da bulunduğu bölgede  infilak ettirdi. Tam bir can pazarının yaşandığı olayda, kadın terörist ile Hanifi Yıldız, Nesibe Belgin ve Mehmet Cibik yaşamını yitirdi, 3'ü ağır 20 kişi de yaralandı. Patlamada çevredeki binalar ve otomobiller de büyük hasar gördü.

Olayın ardından bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Büyük panik ve karmaşanın yaşandığı patlama sonrası yaralılar, ambulanslarla Bingöl Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Durumu ağır olan yaralılardan 5'i ilk müdahalenin ardından helikopterle Elzaığ'a sevk edildi. 

Bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi alan polis ekipleri, ikinci bir bomba olma ihtimalini gözönünde bulundurarak çevrede araştırma başlattı.

Olayın ardından Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da Van´dan Bingöl´e doğru yola çıktı.

Bingölde patlama | video.mynet.com

Etiketler : BDPKCK - ve - PKK'lılar - yine - saldırdı - - Bilgöl'de - 4 - ölü. -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları