GENEL HABERLER

Batıl ve Hurafe Mesajlar
.

    İnsanların telefon ve e-postalarına “şu mesajı şu kadar kişiye gönderen, mucize bir şekilde zengin oldu, göndermeyenin başına felaket geldi”. “Şu duayı şu kadar kişiye gönder, yarın güzel bir haber al, göndermezsen kötü haber alacaksın” gibi mesajlar gönderilmektedir.

    Bazıları da; Hadis olduğu belli olmayan, uyduruk (batıl ve bid’at) sözleri, Hadis-i Şerif diyerek “Siz de herkese gönderin, çünkü 10 kişiye gönderen, 10 gün sonra zengin oldu, göndermeyen evi yandı, fakirleşti” gibi mesajlar yollamaktadırlar. Bunun yanında yardım isteyen e-postalar da genelde yalandır.

  Bu tür mesajları göndererek alet olanlar; unutmasınlar ki İslam dini Kuran ve Sünnetler çerçevesinde yaşanılması gereken TEK HAK DİNDİR.

    Eğer Müslümanlar gerçek manada Kur’an’ın ve Sünnetlerin doğrultusunda yaşamış olsalardı; bizler yoksulluk sınırında yaşam mücadelesi verirken, çocuklarının, torunlarının geleceğini düşünerek; tüyü bitmeyen yetimin ve senin benim hakkımı gasp ederek, türlü adlar altında yiyen bu kadar hırsız zenginler türemez, zalim Firavunlar, Neronlar, Haccaclar piyasayı sarıp, üstüne üstlük, insanlara zulüm etmezlerdi. Dünyadaki Müslümanlar, önüne gelenden şamar yemez, katliamlara maruz kalmazlardı.

    TV’lerde, İslam’dan başka din olan hikâyeler ve “İsrailiyat Dini” ağlayıp anlatan köşe dönücü sahte din adamlarının anlattıklarına inanmazlardı.

 

Unutmayınız ki Fetö elebaşı da, bir zamanlar insanları kandırmak için TV’lerde anlatıp ağlardı. Zaten anlattığı da İslam değildi. Sonradan İslam ve vatan haini kocaman bir Kardinal Papaz olduğu ortaya çıktı.

 

Bu tür mesajlar; özellikle dini içerikli olanların geneli, daha önce misyonerlerin mektup yoluyla yaydıkları ve bazı İslam alimlerinin veya şehidlerinin adlarını vererek onların vasiyeti diye uydurduklarına benzemektedir.

 

“Mucizeyle karşılaşacaksınız” demek, akılsızları kandırmaktır. Mucizeler, sadece Peygamberlerde görülür. İnsanlara gönderilen bu tür mesajlar; mucize değil, aksine cahil insanların alet olduğu bid’atlerin ortaya çıkmasına ve yayılmasına neden olan hurafelerdir.

 

İnsanlara ve özellikle Müslümanlara: Yüce Allah’ın ve Peygamber a.s.v.’in isimlerini, böyle cahili işlere alet ederek Müslümanların kafalarını böyle boş işlerle karıştıranlara alet olmayınız. Müslümanların Kur’an ve Sünnetlerde bulamadıklarını, kulaktan duymalarla, bid’at haline getirmemelerini, aksi taktirde çirkin bir iş yapmış olacaklarını belirtmek isterim. 03/06/2017

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
Diğer Yazıları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları