Başladıkları yere döndüler

27-11-2014
Ethem Sancak'ın kararıyla Star ve Akşam gazetelerinden tasfiye edilen Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Özcan ve Mehmet Ocaktan artık Yeni Şafak'ta yazacak.

.

Türk basını hafta başına şaşırtan bir gelişme ile başladı. Medya tarihinde ilk kez görülen bir şekilde, iki gazetenin başındaki üç tepe isim aynı anda görevden alındı. Star ve Akşam gazetelerinin patronu Es Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Özcan ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan’ı görevden aldı.

YENİ ADRESLERİ BELLİ OLDU

Star gazetesinin başındaki isim Mustafa Karaalioğlu ile Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert’in yanı sıra Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, aynı akşam görevden alınmıştı. Ethem Sancak’ın, yeni bir yayın dili geliştirecekleri gerekçesi ile görevlerine son verdiği üç ismin yeni adresi belli oldu.

BAŞA DÖNDÜLER

Medya tarihinde ilk kez görülen bir şekilde görevden alınan üç isim de artık İbrahim Karagül’ün başında bulunduğu Yeni Şafak’ta köşe yazarlığı yapacak. Mustafa Karaalioğlu, Yusuf Ziya Cömert ve Mehmet Ocaktan, bu kararla başa dönmüş oldu. Üç isim de Star ve Akşam’daki görevlerinden önce Yeni Şafak’ta idi.

Etiketler : Başladıkları - yere - döndüler -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları