GENEL HABERLER

BAŞKON’UN ÖRNEK ÇALIŞMASI SİYASİ PARTİLERİN YETKİLİLERİ İLE PAYLAŞILDI

07-04-2016
TBMM’de yapmak istediler ama olmadı. Yapamadılar, anlaşamadılar...

.
     Memleket ve millet yararına olan her açığı kapatmak veya katkı sağlamak gibi bir misyon üstlenen Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) Anayasa Değişikliği ile ilgili olarak bir komisyon kurdu ve çalışmalarını ikmal ederek Anayasa Değişikliği çalışmalarını gerekli yerlere teslim etti. 
   Cumhurbaşkanlığı danışmanlarının BAŞKON’a gelerek Anayasa Değişikliği ile ilgili birlikte çalışma yapmak veya BAŞKON tarafından bir hazırlık yapılması teklifinden sonra BAŞKON bu manada bir komisyon kurarak Anayasa Değişikliği ile ilgili çalışmalarını ikmal etti. Daha sonra halkın görüş ve düşüncelerini almak üzere bir toplantı yapan BAŞKON’lular bu toplantıdan alınan değerlendirmeleri de göz önünde bulundurarak çalışmalarına son noktayı koydular. 
    Daha sonra bir rapor hazırlayarak TBMM’deki siyasi partilerin Grup Başkan Vekillerine hazırlık çalışmalarını takdim ettiler. 
  BAŞKON’ dan bir heyet TBMM’ne giderek,  AK Parti’den Grup Başkan Vekili Naci Bostan, CHP’den Grup Başkan vekili Levent Gök ve MHP’den Grup Başkan Vekili Oktay Vural’a takdim ettiler. 
KONU İLE İLGİLİ OLARAK BAŞKON GENEL BAŞKAN VEKİLİ Av.Nazım ORHAN tarafından aşağıdaki haber metni hazırlanıp sosyal medyada paylaşıldı.
BAŞKON Anayasa değişikliği çalışma komisyonunca hazırlanan ve dosya haline getirilen çalışma raporu ve değişiklik teklifleri, BAŞKON'un 6 kişilk ekibiyle CHP grup başkan vekili sayın Levent Gök'e takdim edildi. de arzedilerek Başkon Anayasa değişikliği çalışma komisyonunun görevi sona ermiştir.
Kabulde CHP grup başkan vekili ve Ankara milletvekili sayın Levent Gök'e, BAŞKON hakkında bilgi verilirken sayın Gök "ben BAŞKON'u tanıyorum ve yakından büyük bir zevkle takip ediyorum, bütün çalışmalarınızdan da bundan sonra haberdar olmak isterim, elimden ne destek gelirse de yapmaya hazırım" diyerek bizleri gururlandırmıştır.
          Görüşmede BAŞKON başkan vekili Av. Nazım Orhan, "büyük ve güçlü bir sivil toplum örgütü olmak yolunda her geçen gün büyük merhaleler kateden BAŞKON'un şu an yaptığı bu hizmet ile temsil ettiği dokuz federasyon ve altmışaltı derneğiyle birlikte halkın da artık siyaset kurumunun her türlü siyasi çalışmalarında ses ve söz sahibi olacağının ve bütün siyasi partilerin bu ses ve sözlere dikkatle kulak vermesinin ve önemsemesi gerektiğinin" altını çizdikten sonra "siyasi partilerinde bu Anayasa değişikliği sürecinde kendi önerilerini hazırlayarak önce kamuoyuna sunmaları ve kamuoyunda yeterince tartışıldıktan sonra elde edecekleri verilerle kanun teklifi haline getirip ondan sonra meclise sunmaları gerektiğini" vurguladı.
Sayın Levent Gök de, CHP olarak kendilerinin de bir Anayasa Değişikliği paketi hazırladıklarını ve bunu kamuoyunun görüşüne yakında açıklayacaklarını belirtti. 
Görüşmede Başkon Anayasa değişikliği çalışma komisyonu üyesi sayın Av. Sevilay Aslan Dirliktutan da sayın Gök'e "Anayasa değişikliğinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine" dair görüşlerini sorması üzerine verdiği cevapta sayın Gök, "bu değişikliğin gerçekleşmesinin pek ihtimal dahilinde olmadığını zira siyasi partilerin bu konuda uzlaşabilecekleri ortak bir zemin oluşturamadıklarını" söyledi. 
Görüşemeden sonra TBMM genel kurul salonu ziyaret edilerek hatıra fotoğrafı çekilmiştir.
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları