GENEL HABERLER

BAŞKON’LULARDAN ANFA GENEL MÜDÜRÜ ORHAN KAYA'YI ZİYARET

06-01-2018
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyon' u ( BAŞKON ) yöneticileri ziyaretlerine devam ediyor.

.
 
     BAŞKON’LULARDAN ANFA GENEL MÜDÜRÜ ORHAN AK'A ZİYARET 
 
     Başkon Genel Başkan' ı Mehmet AKYOL , Ankara ve Civarı Dernekler Federasyon'u Genel Başkan'ı Alaettin SÜER,  Başkon Genel Başkan Yardımcıları. Nihas KAZMACAN ve Osman ACAR, Başkon AR-GE Başkanı Tülay SARIBYIK ve Onur Kurulu Üyesi Eğitimci Fatma BALIKÇI ile ANFA Genel Müdürlüğü görevine getirilen  Orhan KAYA' yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular. 
      Tanışma faslının ardından  BAŞKON Genel Başkanı Mehmet Akyol bir konuşma yaparak şunları söyledi:   “ ANFA  Ankara için çok önemli bir kuruluştur.  Anfa ile ilgili haberleri ve çalışmaları takip ediyoruz. Büyük Şehir Belediyesi için,  Ankara  için ANFA çok çok önemliydi Büyük Şehir yazısının değişmesiyle birlikte daha da önemli bir konum kazandı. 
     Şimdiye kadar ANFA 'yı  har vurup harman savuran bir kuruluş  olarak görüyorduk.  Bundan sonra, ANFA  israftan, masraftan ari bir durum alacaktır. ANFA ' nın bir an önce  bu sıkıntıdan kurtulması gerekiyor ki isabetli bir kararla sizin gibi inançlı, imanlı, milletini ve ülkesini kendisinden önce düşünen saygı değer birisinin göreve gelmesinden çok mutlu olduk .
 Bu arada izninizle Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )dan da söz etmek istiyorum.  Başkon, 57 Dernek ve 7 Federasyondan oluşan bir Konfederasyondur. Ankara genelinde ve hatta Anadolu’da  BAŞKON kadar dinamik bir sivil toplum kuruluşu yoktur diyebiliriz. Herkesin yapmadığı -yapamadığı  bir şeyiler yapıyoruz " OKUMAK.."  Konu okumak olunca  bazıları okul olarak görüyor,  oysa biz herkesin eğitimli olmasının yanında okuma alışkanlığını halkımıza aşılamak istiyoruz.  Devletin en üst düzeyindeki kişiler de dahil olmak üzere, bütün kurum ve kuruluşlardan tutun da, kahvehanedeömür tüketen vatandaşlarımız,  sokakta ki insanlarımızın, dağdaki çobanımıza kadar herkesin okumasını ve eğitimli olmasını istiyoruz.   Düzenlemiş olduğumuz, Seminer ve  Kondefraslarla bunu dile getirip anlatmaya çalışıyoruz, bu bir kazançtır. bu konuda sizden de yardım isteriz, bizim de yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman hazırız  birlikte güzel projelere imza atarız. 
    Ayrıca ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞ Projemiz var ki başka özellik ve güzellik kesbeder. Bu proje ile şehrin keşmekeşlikten kurtulmasını, köylerdeki nüfusun artmasını ve dolayısıyla üretimin artmasına katkı sağlamak istiyoruz.”
ANFA Genel Müdürü Orhan Kaya ise şunları söyledi : Öncelikle ziyaretinizden son derece mutlu olduğumu söylemek isterim. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına getirilen Mustafa Tuna ‘nın önderliğinde her bakımdan çok güzel şeyler yapacağımızı ifade etmek isterim. Sayın başkanımız gerçekten işinin erbabı ve çalışma arkadaşlarını seçerken ihtimam gösteren , tecrübeli ve Ankara’mıza yararlı olabilecek arkadaşlarımızı iş başına getirmek istiyor. Belediyemizde fazla değişim olmadı ama bu olmayacak manasını teşkil etmez. Fakat özellikle belirtmek isterim ki, belediyemizin tüm birimlerinde görev yapan üst düzey yöneticiler ve tüm belediye çalışanlarının büyük bir azim ve irade ile Ankara şehrine ve mücavir alanları içinde bulunan tüm yerleşkelere hizmetlerin en iyisini sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Unutulmasın ki sayın başkanımız Mustafa Tuna önderliğinde Ankara’da her şey çok güzel olacak.”
   Görüşme ziyarete katılan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu yöneticilerinin sohbet mahiyetindeki konuşmaları ile son buldu.   ( Haber Tülay Sarıbıyık )
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları