GENEL HABERLER

BAŞKONLULAR İÇİN ÖNEMLİ ÇARŞAMBA

02-03-2016
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu yöneticilerini 2 Mart Çarşamba günü yoğun bir program bekliyor.

.
 
 
      Kısa süre zarfında Ankara ve Anadolu'nun en itibarlı sivil toplum kuruluşu haline gelen Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) yöneticilerini 2 Mart Çarşamba günü yoğun bir çalışma programı bekliyor.   
 
     BAŞKON İcra Kurulu Saat 11.15 ' de Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Selahattin Külcü ile Merkez Birliği toplantı salonunda bir araya gelecekler. Bu görüşme her iki taraf için de büyük önem ihtiva ediyor. Özellikle BAŞKON'un üretim ve verimliliğe verdiği önem nedeniyle bu buluşmanın ileriye yönelik verimli gelişmelere ışık tutacağı tahmin ediliyor. BAŞKON heyeti Tarım Kredi Kooperatifler Birliği ve benzeri kurum ve kuruluşlarla  ortak projeler geliştirmeyi planlıyor.
 
    Çarşamba günü akşam saat 17.oo'de ise her ay süre gelen İcra Kurulu Toplantısı yapılacak. Ulucanlar E.Cezaevi Kültür Merkezi salonunda yapılacak toplantıya onur konuğu olarak Bayındırlık Eski Bakanlarından Cengiz Altınkaya da katılacak.
 
    Toplantı BAŞKON Tanıtım ve İletişim Kurulu Başkanı TRT E.Spikeri Cahit MAAÇ'ın sunumu ile başlayacak. Divanın oluşumundan sonra toplantının açış konuşmasını BAŞKON Onursal Başkanı Dr. Ömer Özdoğan yapacak. Daha sonra Yönetim, Denetim ve İcra Kurulu Üyelerinin listesinin okunmasından sonra, gözlemci ve misafir olarak katılanlar takdim edilecek.
 
   Bu arada Kültür ve Sanat kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Arlı'nın Kültür ve sanat çalışmaları ile ilgili kısa bilgi vermesinden sonra, Yozgatlılar Vakfı Başkanı Durak Turan Düz bir şiir okuyacak.
 
   Okumak, Eğitim ve Proje Geliştirme Kurulu Başkanı M.Ali Oral'ın çalışmaları ile ilgili olarak bilgi vermesinden sonra diğer Projeler Kurul Başkan veya kurul Üyeleri gelişmelerle ilgili bilgi verecekler.
 
   Günün en önemli konusu ise uzun bir zamandır çalışmalarını yürüten ANAYASA KOMİSYONU Başkan ve üyelerinin hazırladıkları rapor üzerinde yapılacak değerlendirmeler.     Bu konuda BAŞKON Anayasa Komisyonu Başkanı Müjdat Karayerli çalışmaları ile ilgili kısa bilgi verdikten sonra,  Başkan Yardımcısı Av. Nazım Orhan çalışmaların sunumunu yapacak.
 
      Bu arada ANAYASA değişikliği ile ilgili çalışmalar hakkında görüş ve düşüncelerin alınmasından sonra toplantıya onur konuğu olarak katılan Bayındırlık Eski Bakanlarından Cengiz Altınkaya bir konuşma yapacak.
 
     Toplantı Türkmenlerden oluşan 2 kişilik korunun ortaklaşa söyleyecekleri türkü ile son bulacak.  
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları