BAŞKONLU’LAR BİR MUHTEŞEM PROGRAMA DAHA MÜHÜRLERİNİ VURDULAR

15-12-2017
Teşkilatın 17. Bilimsel ve Kültür ağırlıklı sohbet toplantısının sunumunu BAŞKON AR-GE Başkanı Tülay Sarıbıyık yaptı. (Osman Acar'ın haberi )

.
   Genel Başkan Mehmet Akyol’un samimi bir üslupla yaptığı konuşmasından sonra  Tarım Orman ve Köyişleri Eski Bakanı HÜSNÜ DOĞAN  “ Üretim ve Verimliliğin Artırılması ” konulu sunum yaptı. 
Hüsnü Doğan’ın konuşması tek kelime ile takdire şayandı.  Toplantıda Naci Tunçel’in şefliğini yaptığı “ Bizim Dostlar Korosu ” bir konser verdi. 
 
     Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) un  17 ’ncisini düzenlediği Hamamönü Kabakçı Konağı söyleşisi tek kelime ile muhteşem geçti. Yoğun katılım dolayısıyla salonun dolarak taştığı gözlemlendi ve birbirinden münezzeh katılımcılarla programdaki kalite en üst düzeye çıktı.
Tarım Orman Köyişleri Eski Bakanı Hüsnü Doğan’ın konuşmacı olduğu ve Udi sanatçı, Yönetmen Şef Naci Tunçel’in “ Bizim Dostlar T.S.M Korosu” bir konserdi. Gecede devlet erkânından, siyaset dünyasından, ilim ve irfan adamlarından, Sivil Topluk kuruluşlarından,  önemli isimler katıldı.
BAŞKON AR-GE Başkanı Tülay Sarıbıyık’ın sunumuyla başlayan  gecede Sarıbıyık birde AR&GE süreçleriyle ilgili takdimde bulundu. Daha sonra BAŞKON Genel Başkanı Gazeteci-Yazar Mehmet Akyol bir konuşma yaptı. Mehmet Akyol konuşmasında; Biz halk ile hükümet arasında BAŞKON olarak aracı görevi ifa ediyoruz. Milletimizin taleplerini duyurmaya çalışıyoruz dedi, İlim ve İrfan adamlarının önemine de dikkat çeken Akyol,” bizim önceliğimiz toplum içerisinde çok okumuş, kendini yetiştirmiş, kültür ve sanat alanında belli bir kariyere sahip olmuş insanlara gereken değeri vermek onları her yerde onura etmek toplumumuzun hasleti olmalıdır” dedi. 
Adabı muaşeret gereği bu kültür içerisinden geldiğini ifade eden BAŞKON Genel Başkanı Akyol Anavatan Partisi döneminde E. Tarım ve Köyİşleri Bakanı Hüsnü Doğan ile olan anılarını anlatarak konuşmasına şöyle devam etti: “  Bakanlığı döneminde Hüsnü Doğan beyin yanına bile yaklaşamama gibi bir anlayış vardı. Bu saygı ve çekingenlik kendisinin Anavatan Partisi kurucularından olmasının yanında partinin kuruluş beyannamesini hazırlayan, umur görmüş büyük bir devlet adamı olmalarından kaynaklanıyordu. Ayrıca azim ve iradesinin, bitmek bilmeyen enerjisinin ve dürüstlüğünün de büyük önemi vardı. “
 BAŞKON’un ortaya koyduğu hedefleri işaret eden Akyol,”  okumak bizim için çok önemli bir projedir.   Okuyan insan her yerde donanımı ve kültürüyle kendisini gösterir. Dolayısıyla bizde okumayı yaygınlaştırmak suretiyle “Okumak ve okutmak” projemizi başta Üretim ve Verimliliğğ Artırma Projemiz olmak üzere diğer birçok projemizi hayata geçirmeye kararlıyız “ dedi.  
BAŞKON’un tam bağımsız-tarafsız ve demokrat , partiler üstü bir kuruluş olduğunu söyleyen  Akyol, “ Elbette bu projeleri mevcut hükümetimizle birlikte yapacağız. Bu çalışmalarımız esnasında zaman zaman eleştirel bir yapı içinde olduğumuz söylense de böyle bir kavramın değer görmesi söz konusu olamaz. Nitekim sayın Cumhurbaşkanımız Kudüs’ün Filistin’in Başkenti olması yolundaki gayretini takdir ediyoruz. İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatının dönem başkanı olmasının avantajını da kullanarak İslam ülkelerine cesaret vermesi fevkalade önem ihtiva etmektedir ve bunu buradan kamuoyuna duyururken takdir ve tebriklerimi de sunmak istiyorum “ dedi.  

Akabinde Yönetim Kurulu Kararı ile BAŞKON’un Genel Koordinatörlük görevi tevdi edilen sayın Aydın Koloğlu bir selamlama konuşması yaparak BAŞKON çatısı altında yapacakları projelerden bahsetti, kendisinin Bir lisede öğretmenlik yaptığı sırada aileleri devletten yardım alan öğrencileri ile yaşadığı bir anekdotu paylaşan Aydın Koloğlu, karşılıksız olması yerine bu yardımlar karşılığında ailenizin mahallenizde bulunan yaşlılara yardım etmesini ister misiniz ? sorusuna bütün gençlerin el kaldırdığını ve aslında toplumumuzun boş durmaktan çok çalışmaya ve üretmeye ihtiyacı olduğunun altını çizdi.

Ardından toplantının ana konuşmacısı Tarım Orman Köyişleri Eski Bakanı Sayın Hüsnü Doğan’ın  “ Üretim ve Verimliliğin Arttırılması “ konulu konuşmalarını gerçekleştirdi..Köylerin boşaldığını hatırlatan Doğan, oradan buraya gelip odacılık, kapıcılık ve boyacılık gibi meslekleri yapan kişilerin bunu şuurlu bir şekilde yaptıkları çünkü artık çiftçlik ve hayvancılıktan gelecek olan gelirin o kişilere yetmediğinin altını çizdi. Dünyadaki tarım ve verimlilikle ilgili rakamları da mukayeseli şekilde açıklayan Doğan, Çin üzerine uzman olduğunu Çin’e dair bütün bir külliyata malik olduğunu ifade etti. Kendisinden sonra gelen bütün Tarım Bakanlarını ziyaret ederek istişarelerde bulunduğunu ifade eden Doğan, ülkemizin Tarım Politikalarına dair bütün birikimini kendinden sonra gelen hükümetlerin Bakanlarına naklettiklerini ifade etti.

Yapımcı-Senarist-Prodüktör- Ayhan Ateş BAŞKON ile ortaklaşa düzenleyeceği çalışmalarla ilgili bilgi sunarak, Yeni kuracakları Tarihi Eserleri Koruma Derneği hakkında ve yapacağı projelere dair bir sunum gerçekleştirdi. Ankara’nın tarihine dair belgesel eksikliğine dikkat çeken Ateş, yeni bir belgesel projesi geliştireceklerini ifade etti. ARORA adlı yeni kurdukları yapım şirketi ve BAŞKON’un ortak yapacağı projeleri anlattı.

Hemen akabinde, BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı, 21.Dönem Afyonkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli’nin konuşma yaptı. Ayağının tozuyla Kırgızistan gezisinden döndüğünü ifade eden Kayayerli BAŞKON’un “Ankara’dan Doğan Güneş Anadolu’yu Aydınlatacaktır.” Sloganının muadilinin Kırgızca’da da yer aldığını ifade etti. BAŞKON’un geleceğe dair vizyonundan bahseden Kayayerli, BAŞKON’un Ankara ve Türkiye için öneminden bahsetti. Mensubu olduğu dernek ile birlikte BAŞKON çatısı altına intisap eden Udi sanatçı, Yönetmen-Şef sayın Naci Tunçel “ Bizim Dostlar Türk Sanat Müziği Korosu” ile muhteşem bir müzik resitali yaşattı. Katılımcılarla korunun birlikte terennüm ettiği Türküler gecenin keyfini doruk noktalara ulaştırdı. Program sonunda toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

   
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları