BAŞKON'UN GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ CUMARTESİ GÜNÜ

09-06-2016
Ankara ve Anadolu'nun en itibarlı kuruluşları arasında yer alan Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON)'un geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği 11 Haziran Cumartesi günü icra edilecek.

.

BAŞKON'lular arasından iftar yemeğinin organizasyonunu yapacak bir heyet oluşturuldu. Heyet üyeleri şunlar:   1- M.Ali Oral, 2-- Av.Şükran Kitiş 3-Mustafa Aydınalp 4- Saadet  Kutlucan 5- Dursun Acar 6- Ramazan Seven 7-Gülten Işıkdoğan   9-Esma Atan 10- Elmas Dinçer 

 

  İftar yemeğinin programı şöyle: 

Program  BAŞKON Genel Başkan Yardımcısı -İletişim Koordinatörü  Ünlü TRT E.Spikeri Cahit Maaç'ın sunumu ile başlayacak. 

Tasavvuf Müziği: Hamit Alp  (Kültür Bakanlığı Halk Müziği Korosu Sanatçısı)

Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve ezan   (Hafız Fatih Yılmaz Çukurambar Firdevs Camii İmam-Hatibi)

BAŞKON Genel Başkanı Gazeteci-Yazar  Mehmet AKYOL'un konuşmaları

Yenimahalle Belediye Başkanı  Sayın Fethi Yaşar'ın Konuşmaları

Tanıtım ve Takdimler

Konuşmalar

Mihriban Türkmen Konseri   (Kültür Bakanlığı Halk Müziği Korosu Sanatçısı)

Bu program, BAŞKON -T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İşbirliği ve Yenimahalle

Belediye Başkanlığı'nın katkıları ile hazırlanmıştır.

 

---------------------------------------------------------------------------   

                     BAŞKON NEDİR VE HEDEFLERİ NELERDİR ?

BAŞKON ' un açılımı   " Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu " dur.                                                        

  Ana hedefleri , OKUMAK, ÇALIŞMAK VE VERİMLİLİĞİ ARTTIRMAKTIR

      Şimdilik 9 Federasyon, 61 Derneğin bir araya gelmesi ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Asıl kuruluş amaçlarına göre hizmet etmek, memleket meselelerine sahip çıkan örnek ve gönüllü kuruluşlar olarak halka hizmeti Hakk'a hizmet anlayışı fikrinin zihinlerde yer etmesini sağlamaktır.  Bu düşünce ile, Türkiye'den Ankara şehrine gelip Başkentli-Ankaralı olmuş, kendisini Başkentli-Anadolulu kabul etmiş, birbirlerine inanmış dava adamlarının bir araya gelmesi ile bu kuruluş hayata geçirilmiştir.

    İnsanoğlu için en önemli unsur ‘okumak’ tır, arkasından çalışmak  gelir. Daha sonra ise üretmek ve daha sonra da verimliliği arttırmak gelir. İşte bu düşünceden hareketle bu dört esas üzerinde çalışmalar yapmak ve projeler üretmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

        Şu gerçek unutulmamalıdır ki, ÜRETİM’in ve tarım ülkesi olmamızın önemini fark eden iktidarımız bazı önlemler almaya başlamıştır. Zaten sanayici ve iş dünyamızın, esnaf ve sanatkarımızın gayretli çalışmaları ile hükümetimizin yek vücut bir yapı içinde olması Türkiye ekonomisinin gücüne güç katmaktadır. Tabii  bazı gerçeklerin değerlendirmesi de en iyi şekilde gündeme alınmakta, tarım ülkesi olmamıza rağmen tahıldan, sebze ve meyveye hatta hayvancılığa kadar birçok ürünü ithal edilme gibi bir olumsuzluktan kurtulma yolları aranmaktadır.

        Bu arada iyi niyetlerle Büyükşehir Yasası hayata geçirilmiş,  köylerimiz 30 ilde mahalle yapılmış, senelerdir devam eden, ancak son yıllarda daha da fazlalaşan ‘ köyden şehre göç ‘  ivme kazanmış, bu akımın önüne geçmek için de hükümetimiz büyük bir gayretin içine girmiştir.

     Bunlar ve benzeri sorunların çözüm yollarını araştırmak ve bu manada projeler hazırlayarak hükümet yetkilileri ile işbirliği içerisinde hareket edip  sorunları en kötü ihtimalle azaltmak maksadı ile çalışmalar sürdürülmekte, projeler hazırlanmış durumdadır.

      Sanayi kuruluşları ile işbirliği içinde olmak, devletin ve hükümetimizin çeşitli kademeleri ile, birlikte çalışmak prensipleri doğrultusunda  hareket etmeyi prensip olarak kabul eden BAŞKON yöneticileri, özellikle genç emekliler üzerinde bir proje başlatmış, ‘ şehirden köye dönüş ‘ projesi kapsamında yer alacak olan bu çalışmanın meyvesinin kısa süre zarfında hayata geçirilebileceği tahmin edilmektedir. Bu konuda hükümet yetkilileri ile acilen irtibata geçip  projenin hayata geçmesi için gayret göstermekteyiz.

     Her biri birbirinden değerli, halkın içinden seçilerek-süzülerek  kazanılmış, ama ve ancak her biri birbirine sadâkatla bağlı isimlerden oluşan inançlı ve imanlı, bir o kadar da vatanperver - idealist- insanların bir araya gelmesi ile hayata geçirilen BAŞKON öyle bir sivil toplum kuruluşu ki (STK’lar bazında ) Ankara ve Anadolu’da böylesine ikinci bir kuruluş bulunmamaktadır.

    BAŞKON’luların en büyük idealleri “ Hakk için halka hizmet “  ve sloganları ise ;

    ANKARA’DAN DOĞAN GÜNEŞ ANADOLU’YU AYDINLACAKTIR

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları