BAŞKON ÜMİTLENDİRDİ…!!!

02-03-2019
İYİ Parti Mersin’de beceriksiz bir aday tespit çalışmalarını beceremeyip eline yüzüne bulaştırınca kazanmasına kesin gözü ile bakılan Burhanettin Kocamaz aday gösterilemedi.

.
 İşin ilginç yönü Kocamaz’ın DP’den aday gösterilmesine de karşı çıkıldı. Korku bazı çevreleri her türlü melanetliklerin yapılmasına neden oldu.
 
    Her şerrin arkasından bir hayır gelmesi bekleniyordu ki nihayet İYİ Parti destekli olarak Ayfer Yılmaz DP’den Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Öyle tahmin ediliyor ki Millet İttifakı burada gücünü gösterecek ve Ayfer yılmaz ipi göğüsleyecek.
 
İY Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin Mersin Belediye başkanı adayı konusunda açıklama yaptı ve DP’den aday gösterilen , zaten İYİ Parti’nin kurucular kurulu üyesi olan ve bir süre Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Ayfer Yılmaz’ı destekleyeceklerini açıkladılar. Bu arada Burhanettin Kocamaz da  Ayfer Yılmaz’a her türlü desteği vereceğini açıkladı.
 
AYFER YILMAZ BİR ANKARALI
 
Ayfer Yılmaz  1956 yılında Ankara’da doğdu. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Maliye Bölümü’nü bitirdi. Bonn Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müşavir Yardımcılığı, Hazine Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcılığı, Hazine Müsteşarlığı, Dünya Kalkınma Bankası, Asya Kalkınma Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, İslam Kalkınma Bankası Türkiye Başkanlığı, XX.ve XXI. Dönem İçel (Mersin) Milletvekilliği ile Devlet Bakanlığı yaptı. 2002-2009 Başkent Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Okan Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Danışma Kurulu üyesidir. 1 çocuk annesidir.
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları