GENEL HABERLER

BAŞKON SÖZ KONUSU OLUNCA MAKAMLAR DAR GELİYOR

09-02-2018
Baskent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON ) a mensup bir heyet Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR' ı makamında ziyaret etti.

.
 
 
  Belediye Başkan Fethi Yaşar; “ Doğrusu bu kadar kalabalık bir ziyaretçi beklemiyordum, sizi büyük salonumuzda ağırlamalıydık aslında. Artık BAŞKON'a makamlar az geliyor dedi. Tabii söz konusu BAŞKON olunca her zaman farklılığını fark ettiriyor diyen Yaşar, iltifat dolu sözleri ile BAŞKON’a olan saygı ve sevgisini belirtti.
 
Karşılıklı sohbet havasında geçen görüşme, Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Akyol’un kısa konuşması ile başladı. Akyol konuşmasında şunları söyledi:
 
BAŞKON ANKARA VE ANADOLU'NUN EN DİNAMİK SİVİL TOPLUM KURULUŞUDUR
 
     “ CHP kongresinde genel başkan Kılıçdaroğlu’nun yanında olan çoğunlukla sizdiniz. Bu duruşunuzdan doğrusu mutlu oldum. Parti içinde ve genel başkanınız nezdindeki duruşunuzla buradaki, yani Yenimahalle Belediye Başkanı olarak tarafsız ve demokrat kişiliğinizle örnek bir davranış sergiliyorsunuz. Siyasi mülahazaları bir tarafa bırakıp hangi düşünce veya hangi partiden olursa olsun vatandaşlara aynı muameleyi gösteriyorsunuz. Bu demokrat tavrınız sayesinde de tekraren seçilmenize neden oluyor. Biz de, Ankara’nın ve Anadolu’nun en dinamik teşkilatı olarak siyaset üstü bir düşüncesine sahibiz. Aramızda her düşünceden, her partiden arkadaşlar var.  Birçok proje çalışmamız var. Bu projelerin hayta geçirilmesinde sizlere ihtiyacımız var. Son olarak hanım kardeşlerimiz BAŞKON’a bağlı olarak Ankara Meclisi Derneği çatısı altında OKUYAN, ÇALIŞAN VE ÜRETEN KADINLAR PLATFORMU’ nu hayata geçirdiler. Zaten bu ziyarette hanım kardeşlerimizin çoğunlukta olması da bunun bir nişanesidir. Ümit ediyorum bu buluşma bizler ve sizler için, halkımız için hayırlara vesile olur. “
 
    RAHMETLİ İNÖNܒNÜN GENÇLİK KOLLARI BAŞKANIYDIM
 
     Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yşar ise şunları söyledi:  “ Ben Anadolu çocuğu olarak doğup büyüdüm. Aslen Afyon-Sandıklı’lıyım. CHP kökenli bir ailenin çocuğuydum, sol ve sağ' dan ziyade Cumhuriyete sahip çıkma sevdasıyla, Rahmetli İnönü’nün partisi’nin Gençlik Kolları Başkanlığı göreviyle başladığım siyasi hayatım beni Belediye Başkanlığına kadar getirdi. Doğru bildiğim her şeyi her yerde söylerim, siyaseti siyaset yapmak için değil, mezhep, kin, ırk, din için değil halka hizmet etmek için kutsal bir görev olarak görüyorum. Siyasi ve 57 yıllık ticaret hayatımda da halka hizmet ederken de en fazla önem verdiğim şey doğruları söylemek ve İNSANLARI SEVMEK oldu.
 
İNSANLARI SEVECEK, KİN VE NEFRETTEN UZAK DURACAKSINIZ
 
    İnsanları seveceksiniz, kin ve nefretten uzak duracaksınız, sevecen olmamız lazım; kavga, bağırıp azarlamak, kin gütmek basit ve korkak insanların işidir.
 
    Ben ticaret erbabı bir insanım. Ancak belediye başknı olduktan sonra  9 yıldır devlet kurumlarıyla en uyumlu çalışan, kavgasız ve bize düşen görevlerin en iyisinin yapıldığı bir belediye olarak biliniriz.  
 
   Demokratik kitle örgütlerinin görevi halkın sorunlarına parmak basmak ve siyasetçilerle,  idarecilerle toplum arasında köprü görevi yapmaktır. BAŞKON’u bu manada başarılı buluyorum. Fakat son dönemlerde çoğunlukla Sivil Toplum Kuruluşları güçlü olanın yanında olmak gibi bir tutum içerisine girdiler. Bu hayra alamet bir davranış ve icraat değil. Bu nedenledir ki Sivil Toplum kuruluşlarını vatandaşlarla devlet arasında köprü görevi üstlenmesi ve halkın arzuları istikametinde doğruları söylemeleri ve savunmaları bakımından son derece önemsiyorum. “  
 
Etiketler : BAŞKON - SÖZ - KONUSU - OLUNCA - MAKAMLAR - DAR - GELİYOR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları