BASKON'luların kongreden sonra ilk toplantısı

05-08-2018
HOŞGÖRÜ, BİRLİK-BERABERLİK, OKUMAK, ÜRETİM VE VERİMLİLİK, GÖREVE SADAKAT PRENSİBİ İLE GÜNDEM OLUŞTURDULAR

.
    BASKON'lular. Kongreden sonra ilk toplantısını yaptı
* Arkadaşlığın, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin, hoşgörünün tam anlamı ile sergilendiği toplantıda önemli mesajlar verildi.
 
* Genel Başkan Mehmet Akyol yaptığı açış konuşmasında, 
" Yaptıklarımız atılım ve açılımlar sayesinde Hakk ve halkımıza olan borcumuzu ifa ediyoruz. İzmir'in Aliağa Feztivaline davet edip Anadolu Kültürüne verdiğimiz hizmetlerden ötürü ödül veriyorlarsa bu bunun gurur ve mutluluğunu yaşamak bizim için onur vesilesidir " dedi. BAŞKON'un milletle devlet arasında köprü görevi üstlendiklerini söyleyen Akyol özet olarak şunları söyledi: " Biz yapılamayanları yapmanın onurunu yaşıyoruz. Bizim çalışma ve hizmet alanımızda giren konuları bugün devlet ve hükümet erkânı bile yapmıyor. Biz okumak diyoruz, üretim ve verimlilik diyoruz, çalışmak diyoruz. Bu konularda devleti idare edenler maalesef umursamaz bir davranış ve anlayış içinde oldukları için toplumumuzda okumama hastalığı var. Bununla birlikte üretimde de yaya kalmış durumdayız. Üretmediğimiz için tarım ve hayvancılık ülkesi olmamıza rağmen, sapı-samanı, patatesi-soğanı, eti, çekirdeği (vs) ithal ediyoruz. Bu bir vurdumduymazlık, gerçekleri bilmemektir; Anadolu'yu tanımamak, Anadolu insanını önemsememektir. Bugün köylerimiz mahalle yapılmışsa bu bir felaket projesidir. Üretimsizliğin başlıca nedenlerindendir. Bizim için köy demek hürriyet demektir. Büyükşehir Belediye Yasası'nın hayata geçmesi ile birlikte köycülük bitme noktasına gelmiş, ekili-biçilen tarlalar mera olmuş, üretim ve verimlilik azalmıştır. Biz ise bu kötü gidişe dikkat çekiyor, üretim ve verimliliğin arttırılması ve aslımıza dönmemiz için çaba harcıyoruz. Bir çok proje hazırladık bunlardan birisi de Şehirden Köye Dönüş Projesidir. Köylerin yeniden imar ve ihya edilmesi, özellikle genç emeklilerin köylerine dönmesini istiyoruz. İsraf ve masrafın günden güne çoğaldığı ortamdan devletimizi kurtarmak istiyoruz. 
Bütün bunları yapmak için hükümet yetkililerini îkaz ediyor, görüş ve düşüncelerimizi onlara yansıtıyor, hükümetimizle birlikte bu çaresiz gibi görünen unsurların çaresi olmak istiyoruz."
Genel Başkan vekilleri Keriman Gözalan, İbrahim Yıldırım ve Genel Sekreter Feride Genç'ten oluşan divanda geçici raportör olarak Genel Başkan Yardımcısı Çiçek Akyol yer aldı.
Genel Başkan Yardımcılarının ve Kurulların oluşturulduğu toplantıda ayrıca tüm katılımcılar teker teker kendilerini takdim ettiler ve görüşlerini bildirdiler. Toplantıdan sonra Genel Başkan Vekili Keriman Gözalan ile Genel Koordinatör Aydın Koloğlu'nun ikram olarak (özel ) yaptırdıkları baklava-börekleri Altındağ Belediyesinin ikram ettiği çay ile yediler. 
Toplantıda ve sonrasında insani ilişkiler, birlik-beraberliğin dışa vurması, hoşgörünün zirve yaptığı ortamın sağlanması görülmeye değerdi. ( Fotoğraflar Mehmet Baki-Bayram Yelen )
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları