GENEL HABERLER

BAŞKON KONGRESİNİ YAPTI, GENEL BAŞKANLIĞA YENİDEN AKYOL SEÇİLDİ

24-12-2018
ANKARA VE ANADOLU'NUN EN DİNAMİK KONFEDERASYONU ( BAŞKON ) GENEL KURULUNU YAPTI, Mehmet Akyol YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ

.
  * Yönetimde çeşitli kesimlerden önemli isimler yer aldı. Özellikle Çorumlular Dernekler Platformu Başkanlar Kurulundan 6 Çankırılılar Dernekler platformundan 6, Yazgatlılar vakfından bir  isim, Afyon, Aydın, Erzincan, Erzurum, (vs)illerden yönetime temsilcilerin alınması dikkat çekti.  
 
* Kongreye katılım ve yönetim kurulu üyelerinin ilgisi büyüktü. Genel Kuruldan sonra yeniden Genel Başkan seçilen Mehmet Akyol " Halkın içinden seçilerek ve süzülerek bir araya gelen böyle bir kadro ile çalışacak olmamız beni son derece onurlandırdı. İnanıyorum ki, hep birlikte devletimiz ve milletimiz için hayırlı işler yapacağız " dedi. 
Salon en iyi şekilde tanzim edilmiş, pankartlar-afişler göz kamaştıracak şekilde heyecan yaratmıştı. 
Delegelerin dışında yönetimde önceden yer alan ve yeni yönetimde yer alacakların kayıtları yapıldıktan sonra genel kurul başlayıncaya kadar BAŞKON'lular arasındaki diyalog ve yeni üyelerle tanışma faslı son derece samimi ve heyecanlıydı. 
Divanda Yozgatlılar Vakfı Başkanı Durak Turan Düz Başkanlık görevini üstlendi; Yardımcılıklarına Çorum Dernekler Platformu Başkanı İsmail Uçakçı, Çankırılılar Platformu Başkanı Hikmet Altıntop, Doğu Anadolu illerini temsilen (Erzincanlı ) Alisa Çiçek Akyol getirildiler. 
MEHMET AKYOL YENİDEN GENEL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
Yönetim kurulu üyelerinin seçiminden sonra genel başkanlığa Mehmet Akyol aday gösterildi ve oy birliği ile yeniden genel başkan seçildi. Akyol yaptığı teşekkür konuşmasında yeni yenim kurulu üyelerine atfen şunları söyledi: " Öncelikle sizleri tebrik ederim. Çünkü Başkent Ankara'nın ve Anadolu'nun en dinamik, en başarılı ve en faal kuruluşunun yönetim kuruluna seçildiniz. Bir başka husus daha var; BAŞKON denilince ilk akla gelen Hakk olur, halk olur. Yani biz yaptıklarımızı Hakk'ın rızası için halke hizmet ederiz. Bunun için öncelikle toplumumuzun okumasını temin etmek üzere OKUMA ALIŞKANLIĞINI YAYGINLAŞTIRMA Projesini hayata geçirdik, daha sonra toplumumuzu Çalışmaya teşvik ediyoruz, en önemlisi de Üretim ve verimliliktir. Takdir edersiniz ki ülkemiz bir tarım ve hayvancılık ülkesi olmasına rağmen yanlış politikalar yüzünden köylerimizde, kırsal alanlarda yaşayan insan sayısı azaldı. Bu üretenin azalması demektir ki maalesef öyle oldu. Bu nedenle, sapı-samanı, patatesi-soğanı, eti, buğdayı, çekirdeği, yani tarım ürünlerinin büyük bir bölümünü ithal eder hale geldik. Hayvancılık alanında da böyle. Umulmadık ülkelerden canlı hayvan, et ve süt ürünleri ithal eder hale geldik. 
İşte bu sıkıntıları bertaraf etmek için üretimin ve verimliliğin arttırılması için proje hazırladık. Hemen bununla birlikte şehirden köye dönüş projesi hazırladık. Bütün bunları devletimizin kurum ve kuruluşları ile birlikte yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. 
Değerli arkadaşlar, bu gün itibarı ile aynı ailenin fertleri olarak birbirimizi koruyup kollama, birbirimizin acı veya tatlı gününde birlikte olacağız. Bu teşkilatta esas olan kardeşlik, dostluktur. Bunun içindir ki hiç kimse bir başkasını gıyabında eleştirmeyecek, hatası olan varsa gizlice hatırlatıp uyaracak. Bu şekilde birlik ve dirliğimizi tesis etmiş olacağız. 
Bu vesile ile hepinizi canı gönülden tebrik ediyor, bu kongrenin memleketimiz ve milletimiz için, teşkilatımız için vesile olmasını temenni ediyorum. "
 
FAALİYET RAPORUNU GENEL BAŞKAN VEKİLİ NURETTİN DOĞAN OKUDU 
Faaliyet raporunu Genel Başkan Vekili Nurettin Doğan okudu. 
Doğan özet olarak şunları söyledi:
 
Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) her ne kadar bir sivil toplum kuruluşu olsa da bir nevi “ İlim İrfan Yuvası ” anlayışı ile faaliyetlerini yürütmektedir. 
Konfederasyonumuz, 58 Dernek, 6 Federasyonun mevcudiyeti, 6 Federasyon, 2 Dernekler Platformu ve 1 vakıf ile işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. 
Dolayısı ile memleketimizin faydasına olacak her etkinliğe gerekli katkı ve destek verilmektedir.
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki her türlü hizmet ve faaliyette ilk olma özelliğini taşımaktayız.. 
Konfederasyonumuzun kuruluş amaçlarına uygun olarak Okuma Alışkanlığını Yaygınlaştırma Projesi kapsamında yemekli bir toplantı düzenledik. Bu organizasyona katılanlar dikkate alınacak olunursa teşkilatımızın nasıl bir zirve isimlerle teçhiz edildiği anlaşılmıştır. Ve tabii aynı ölçüde de tarafsız-partiler üstü bir kuruluş olduğunun tescili bu vesile ile yapılmış oldu. 
* Ülkemizin her köşesindeki üye ve faaliyetlerimize uygun programlara iştirak etmeye çalıştık. Bunun en güzel örneği İzmir Aliağa’da yapılan “Dünya Yörükler Birliği” Festivali idi. Bu festivalde BAŞKON’a Anadolu’ya Hizmet Ödülü verildi. ve geçen hafta Yardım kuruluşları ve engelliler derneklerinin verdiği ödülle birlikte 21.ödülümüzü ülmoş olduk. 
*Konfederasyonumuzun önderliğinde çeşitli faaliyetler yanında her ay “KABAKÇI KONAĞI”nda genel kültür, bilimsel, sanat vb konularda sohbet toplantıları yapılmıştır.
* Sosyal Medya’nın artan önemi dikkate alınarak, yayınlarımız devam etmektedir. Haber sitelerimiz ve Facebook grubumuz dahil ortalama haftada 70.000 bin civarında takipcimiz mevcuttur. Takipçilerimiz arasında Türkiye genelinde takipçimizin olması ayrı bir önem ihtiva etmektedir. Yerel yöneticiler, bürokrasi, esnaf, sanatkar, basın-yayın ( medya ) ticaret ehli, sektör yöneticileri, STK yöneticileri, gazeteciler ve politikacılar ağırlıkta diyebiliriz… 
* Memleket meseleleri, Şehirden köye dönüş Projesi, mensuplarımızın sorunlarının kamuoyuna duyurulması, sorunlara çözüm yolları bulunması, ilgili kurum ve kuruluşların desteğinin alınması, STK’lar ile belirli konularda işbirliği yapılması amaçlarıyla; Siyasi Partilere, Sendikalara, Derneklere, Medya Kuruluşlarına ziyaretler yapılmış, raporlarımız takdim edilmiş, çalışmalarımız aktarılmıştır."
(Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu (BAŞKON ) ile ilgili haber ve yorumların devamını ve yönetim kurulu üyeleri ile görev taksimatını daha sonra sunacağız.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları