GENEL HABERLER

BAŞKON HEYETİ AK PARTİ KEÇİÖREN İLÇE TEŞKİLATINI ZİYARET ETTİ

07-01-2018
Ankara'nın ve Anadolu'nun en dinamik konfederasyonu ( Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ) BAŞKON , AK parti Keçiören ilçe teşkilatını ziyaret ederek, yeni yönetime başarılar diledi.

.

BAŞKON’DAN AK PARTİ KEÇİÖREN İLÇEYİ ZİYARET

Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyon' u (BAŞKON ) ziyaretlerine devam ediyor. AK Parti Keçiören ilçe kongresinde Şükrü Özek başkanlığında yönetime yeni seçilen ilçe teşkilatını ziyaret eden konfederasyon yöneticilerinden bir grup, AK Partililere başarı dileklerini sundular.

        Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyon' u (BAŞKON ) ziyaretlerine devam ediyor.  AK Parti Keçiören ilçe kongresinde Şükrü Özek başkanlığında yönetime seçilen ilçe teşkilatını ziyaret eden konfederasyon yöneticilerinden bir grup AK Partililere başarı dileklerini sundular. Görüşmede bir konuşma yapan ( Gazeteci-Yazar )   Başkon Genel Başkan' ı Mehmet AKYOL kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi:    

“  Öncelikle sayın başkanım zatı alileriniz ve yeni yönetiminize hayırlı olsun dileklerimizi sunuyoruz. İnşaallah birlik ve dirlik içinde Keçiörenlilere, AK Parti camiasına faydalı hizmetlerde bulunursunuz.

      Bu arada izninizle Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu ( BAŞKON )dan da söz etmek istiyorum.  Başkon, 57 Dernek ve 7 Federasyondan oluşan bir Konfederasyondur. Ankara genelinde ve hatta Anadolu’da  BAŞKON kadar dinamik bir sivil toplum kuruluşu yoktur diyebiliriz. Herkesin yapmadığı -yapamadığı  bir şeyiler yapıyoruz " OKUMAK.."  Konu okumak olunca  bazıları okul olarak görüyor,  oysa biz herkesin eğitimli olmasının yanında okuma alışkanlığını halkımıza aşılamak istiyoruz.  Devletin en üst düzeyindeki kişiler de dahil olmak üzere, bütün kurum ve kuruluşlardan tutun da, kahvehanede ömür tüketen vatandaşlarımız,  sokakta ki insanlarımızın, dağdaki çobanımıza kadar herkesin okumasını ve eğitimli olmasını istiyoruz.   Düzenlemiş olduğumuz, Seminer ve  Konferanslarla bunu dile getirip anlatmaya çalışıyoruz, bu bir kazançtır. bu konuda sizlerden de yardım isteriz, bizim de yapabileceğimiz bir şey olursa her zaman hazırız  birlikte güzel projelere imza atarız.

    Ayrıca ŞEHİRDEN KÖYE DÖNÜŞ Projemiz var ki bir başka özellik ve güzellik kesbeder. Bu proje ile şehrin keşmekeşlikten kurtulmasını, köylerdeki nüfusu yoğnluğunun sağlanmasını,  dolayısıyla üretimin artmasına katkı sağlamak istiyoruz. Sizinde bildiğiniz gibi Büyükşehir Yasası ile birlikte köylerimizi mahalle yapıldı. Bunun sonucudur ki köy odalarımız, köy meralarımız, göletlerimiz, suyumuz, köy tüzel kişiliğine bağlı ne kadar ne varsa hepsi Büyükşehire geçti. Köylülerimiz büyük bir tereddüt içindeler. Aslında köy demek hürriyet demektir ve bu manada adeta hürriyetimizi kaybettik. Hayvancılık bitti, üretim azaldıkça azaldı. Bunun sonucudur ki, başta Sırbistan, Fransa olmak üzere birçok ülkeden et ithal ediyoruz. Bulgaristan’dan saman ithal ediyoruz.  Tarım ülkesi olmamıza rağmen tarım ürünleri ithal ediyoruz. Biz BAŞKON olarak bu manada projeler hazırladık ve hükümetimize sunduk, çalışmalarımız devam ediyor.  Bu çalışmalarımızı kamuoyu ile paylaştığımız gibi aynı zamanda hükümetimize de ileterek çözüm yolu bulunması için girişimlerde bulunuyoruz. ”

 

    İlçe Başkanı Şükrü ÖZEK ise misafirlerine hoşgeldiniz dedikten sonra kendisi ile ilgili olarak bilgi verdi. Ve şunları söyledi:  “Ankara’nın  Çubuk ilçesi doğumluyum. Lise eğitimimi Aydınlıkevler Ticaret Meslek Lisesi’nde, Lisans eğitimini A.Ü. İşletme Fakültesinde, Yüksek Lisans eğitimini ise Konya Selçuk Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladım.  1991 yılında çalışma hayatına serbest muhasebecilikle başladım.. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında değişik kademelerde görev yaptım. 2001 - 2008 yılları arasında AK Parti Keçiören Kurucu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı, Mali ve İdari İşlerden Sorumlu Başkan görevlerinde bulundum. 2009-2012 yıllarında AK Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendim. 30 Mart 2014 seçimlerinde Çubuk Belediye Meclis Üyesi seçildim.

      Başkon' u ve genel başkan Mehmet AKYOL' u sosyal medyadan takip ediyoruz.Tarafsız eleştirileri ile dikkat çekiyor. BAŞKON olarak hakikaten iyi programlar düzenliyorsunuz, çalışmalarınızın gerçekten  verimli olduğu kanaatindeyim. Okumak, çalışmak, üretmek... tarifi mümkün olmayan mükemmel bir çalışma. Biz de millet olarak okuyacağız, çalışacağız, ve üreteceğiz, üretirsek doğrudan katma değer yaratacağız bunun  da ülke ekonomisine katkısı büyük olacaktır. Bakanlıkların da bu konuyla ilgili projeleri var. Kadın Kolları genel Başkanımız Tülay hanımla da bu konuyu görüştüğümüzde Avrupa Birliğinden ciddi anlamda hibeler geliyor fakat bizim sıkıntımız Türkiye' de etkin ve verimli bir proje hazırlanmadığı için hemen hemen bunların tamamı geri gönderiliyor. Bu konuyla ilgili Avrupa Birliği ve Ankara Kalkınma Ajansıyla da görüştük, orada da hibelerin heba olduğu yolunda bilgi edindik. İnşalla sizler bu manada yapacağınız projelerle örnek çalışmalar yapacak ve Ankara'dan başlayan projeleriniz diğer illere örnek olacaktır.”

    Bu arada AK Parti Keçiören İlçe Yönetim Kurulu Üyesi  Ahmet Sarı da bir konuşma yaparak şunları söyledi: “ Öncelikle teşriflerinizden büyük bir mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Ben partinin ilk kuruluş günlerinden beri bu teşkilata görev yapıyorum. İki seçim öncesinde ( yerel seçimlerde ) il genel meclisine aday olmuştum, 7.sırada yer aldım. Ancak biz buradan 6 üye çıkarabildik. Demek ki nasip değilmiş. BAŞKON’un faaliyetlerini sosyal medyadan yakıynen takip ediyorum. Özellikle sayın Mehmet Akyol siyasi, sosyal ve medya camiasında senelerdir önemli çalışmalar yapıyor ve fevkalade hizmetlerde bulunuyor. Onun şahsında siz değerli BAŞKON ailesini takdir ediyor ve tebriklerimi sunuyorum. Hoşgeldiniz ve sefalar getirdiniz. İnşaallah bundan böyle birlikte çalışırız ve daima hayırlı hizmetler için birbirimize destek oluruz. “  

Toplantıya BAŞKON yönetiminden 27 kişilik bir grup katıldı. BAŞKON’lular teker teker kendilerini takdim ettiler. Özellikle Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, 21.Dönem Afyorkarahisar Milletvekili Müjdat Kayayerli kısa bir tanıtım yaptı. BAŞKON Kurucular kurulu üyesi  ve yönetim kurulu üyesi Kenan Başayar ise şunları söyledi: “ Ben AK Parti’nin ilk kuruluş günlerinde görev aldım. Seçimlerden önce yapılan ön yoklamada ikinci olmuştum ama maalesef listenin arkalarına koydular ve dolayısıyla seçilemedim. Kurucu il başkan yardımcılığım süresinde aynı zamanda Keçiören sorumlusuyduk. Tabii bir de Keçiören’de ikamet etmem hasebiyle AK Parti Keçiören teşkilatının ve Keçiören ilçesinin büyük önemi vardır. Bu vesile ile bu ziyaretten son derece mutlu oldum. Bir nevi hasret gidermiş olduğumu da belirtmek isterim. Bu buluşmayı sağlayanlara teşekkür ediyorum. Ayrıca katılımcı arkadaşlara da şükranlarımı sunuyorum. “  ( HABER: TÜLAY SELAMOĞLU ) 

 

Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları