BAŞKENT LYS'YE HAZIR

11-06-2014
İki hafta sürecek Lisans Yerleştirme Sınavları için Ankara Valiliği çeşitli tedbirler aldı. Valilik, nüfus müdürlüklerinin sınav süresince açık olacağına dikkat çekti.

.

Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, 14-15 ve 21-22 Haziran tarihlerindeki Yükseköğretim Lisans Yerleştirme Sınavları'nın sakin ve güvenli bir ortamda geçmesi için alınması gereken tedbirler sıralandı. Açıklamada, LYS'nin Başkent'te 672 ayrı binada, 27 bin 692 yönetici ve sınav sorumlusu, 358'i engelli öğrenci olmak üzere toplam 202 bin 999 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirileceğine dikkat çekildi.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ AÇIK
Sınavın yapıldığı mahallelerin bahçe ve çevrelerine özellikle sınav saatlerinde araç park ettirilmeyeceği kaydedilen açıklamada ayrıca, sınav merkezlerine gidecek güzergahlarda toplu taşıma seferlerinin aksamadan sürdürülmesi gerektiğine, kimliğini sınav heyecanı sebebiyle unutan veya kaybeden öğrencilerin mağduriyetinin önlenmesi için sınav günleri Altındağ, Çankaya, Keçiören, Sincan ve Yenimahalle nüfus müdürlüklerinin hizmete açık tutulacağına dikkat çekildi.

VALİ YÜKSEL BAŞARI DİLEDİ
Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Gençlerimizin uzun ve yorucu çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecekleri bakımından da önem taşıyan bu sınavlar nedeniyle sakin ve güvenli ortamların sağlanması bakımından vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı göstermeleri bekleniyor." Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, de sınavlara katılacak tüm öğrencilere başarı diledi.

Etiketler : BAŞKENT - LYS'YE - HAZIR -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları