GENEL HABERLER

BAŞKENT ANKARA FEDERASYONU ANLAM DOLU BİR HAREKET BAŞLATTI

21-10-2018
* Genel Başkanlığını İş Adamı ve Çamlıdere’nin Peçenek Beldesi E. Belediye Başkanı İdris Yavuz Cengiz’in yaptığı Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Ankaralı sivil toplum kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunmak üzere bir toplantı düzenledi.

.
     Toplantıya çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte bazı Başkentliler katıldı. Ostim yakınlarında bulunan Hilton Hotel’de yapılan kahvaltılı toplantıda Ankara için önemli mesajlar verildi.
    Kahvaltıdan toplantının açış konuşmasını yapan Başkent Ankara Dernekler Federasyonu Genel Başkan İdris Yavuz Cengiz, öncelikle birlik-beraberlik mesajı verdi. Ankara’nın Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti olması nedeniyle hizmetlerden daha fazlasını almamız gerektiğini savunan İdris Yavuz Cengiz, elbette şehir merkezi, ilçe ve köylerimize hizmetler verildi, bunları inkar edecek değiliz. Ancak daha fazlasını, daha iyisini talep etmek bizim hakkımız. Bu arzumuzun hayat bulması için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ankaralı olmasında yarar mülahaza ediyoruz. 
   Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı’nın mutlaka Ankaralı olmasının gerekliliğine işaret eden Başkan İdris Yavuz Cengiz şunları söyledi:  “ Başkent Ankara maalesef istenilen düzeyde değil. Her ne kadar şimdiye kadar hizmet verilmiş olsa bile Ankara şehri ve Ankaralı dahi iyisine layıktır. Ankaramızın yatırımlardan yeteri kadar nasibini alabilmesi için mutlaka Ankara Büyükşehir Belediye Başkanının bir Ankaralının olmasında yarar görüyoruz.  Birçok hizmetten mahrum kaldığımızı göz önünde bulundurmak durumundayız.  Ankara’nın Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkenti olduğu da düşünülecek olunursa bu ata yadigarı şehrimiz  ( hatta ilçe ve köyleri ile birlikte ) devlet imkanlarından daha fazla yararlanması en tabii beklentimizdir. Saygı değer yöneticilerimiz-siyasi partilerimizin saygı değer yöneticileri bu anlamda bize anlayış göstereceklerdir sanıyorum.
 
 
   Bilindiği gibi önümüzde yerel seçimler var.  Belediye Başkanlarımızı ve belediye meclisi üyelerimizi seçeceğiz. Bu bağlamda bizler bazı arkadaşlar ve hatta bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ile istişare ederek “ Ankaralı, Ankaralı Aday İstiyor “ sloganı ile bir toplantı  yapma krarı aldık.  Daha sonra toplantının kahvaltılı olmasında yarar gördük ve böyle bir organizasyon gerçekleştirdik.  Bugün burada konuyu tartışıp bir başlangıç yaparsak sanırım Başkentimiz Ankara için hayırlı bir iş yapmış oluruz. En azından geçmişi bir tarafa bırakarak önümüzdeki seçimlerde siyasi partilerin Büyükşehir Belediye Başkanını bir Ankaralıdan, bir Başkentliden göstermelerinin bizleri memnun edeceği mesajını vermiş olacağız.
 
   Bugün az sayıda arkadaşımızı ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerini davet ettik. Daha sonra halkayı genişletecek, hatta merkezi Ankara’da bulunup Anadolu’yu temsil eden dernek ve federasyonların başkan ve yöneticileri ile bir toplantı yaparak daha önemli ve verimli bir mutabakata varmış olacağız.
 
    Değerli davetliler, teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ederim.  Bu toplantının Başkentimiz Ankara için, memleketimiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını  temenni ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. “
Etiketler : BAŞKENT - ANKARA - FEDERASYONU - ANLAM - DOLU - BİR - HAREKET - BAŞLATTI -
Bu Yazıyla İlgili Yorumunuz ?

Okuyucu Yorumları
HIZLI ARAMA

ENÇOK OKUNANLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


ANKARA

NAMAZ VAKİTLERİ

ANKET

Oy Kullan      Anket Sonuçları